Atak oszustów na premiera Polski w sieci! Nabrać się dali nawet oni

/ @PremierRP \ Twitter.com

  

„Wspieram #WOŚP” – taki wpis pojawił się na fejkowym koncie na Twitterze, które oszuści założyli podszywając się pod premiera Mateusza Morawieckiego. Zmyliło to nie tylko zwykłych internautów. Depeszę o rzekomym „wsparciu” Jerzego Owsiaka przez szefa polskiego rządu musiała wycofać Polska Agencja Prasowa. Fałszywy wpis na Twitterze przez nieuwagę podały m.in. Polskie Radio i Onet. 

Jak pisał w połowie grudnia portal niezalezna.pl, Mateusz Morawiecki, zanim został premierem Polski, nie posiadał konta na Facebooku ani na Twitterze. Z tego faktu korzystali oszuści, którzy podszyli się pod polityka, zakładając jego fałszywe konto.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kto podszywa się pod premiera? W sieci fałszywe konto. Wiemy, kiedy będzie prawdziwe

Mimo informacji w mediach, fałszywe konto nie zostało zablokowane. Dziś oszuści skorzystali z niego i wprowadzili w błąd nie tylko zwykłych użytkowników mediów społecznościowych, ale również wielu dziennikarzy.

 

Wycofać depeszę o rzekomym poparciu premiera dla WOŚP musiała Polska Agencja Prasowa. Pomylili się również dziennikarze Polskiego Radia i Onet-u.

Swoje prawdziwe konto premier Morawiecki założył 13 grudnia ub.r.

Tak wyglądał jego pierwszy wpis.

CZYTAJ WIĘCEJ: Premierowy tweet Mateusza Morawieckiego. Wystartował oficjalny profil szefa rządu

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wstrząsające nagrania z Chin - ZOBACZ, jakie spustoszenie sieje koronawirus

  

Trupy i chorzy na ulicach, ludzie padający nagle na chodnik, cierpiące dzieci, akcje służb sanitarnych, prowizoryczne szpitale... Portal Niezalezna.pl publikuje wstrząsające nagrania z Chin, w których szaleje koronawirus. Według oficjalnych danych chińskiej Narodowej Komisji Zdrowia liczba ofiar śmiertelnych wirusa w Państwie Środka wzrosła do 2004, a w ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 136 osób. Ale wszystko wskazuje na to, że prawdziwa liczba zgonów jest znacznie większa.

Komisja podała, że 132 nowe przypadki śmiertelne miały miejsce w centralnej prowincji Hubei, z czego 116 w mieście Wuhan, gdzie przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia koronawirusa. W prowincji tej liczba ofiar śmiertelnych obecnie wynosi 1921.

Odnotowano 1749 nowych przypadków zakażenia, z czego 1693 w Hubei. Tym samym liczba osób zainfekowanych w Chinach wzrosła do 74 185, z czego 61 682 odnotowano w Hubei.

Według Komisji nastąpił spadek liczby osób zakażonych, bowiem dzień wcześniej informowano o 1886 nowych przypadkach infekcji. Wzrost jednak nastąpił w bilansie ofiar śmiertelnych, bowiem 24 godziny wcześniej odnotowano 98 nowych zgonów.

Epidemia rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Niemcy, Francję, Włochy, Finlandię i USA. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd trzy zgony – w Japonii, na Filipinach i w Hongkongu.

Koronawirus z Wuhanu, stolicy prowincji Hubei, może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc.

Oto nagrania pokazujące prawdziwą sytuację w Chinach - jakże inną od tej przedstawianej przez reżimowe chińskie media:

 
 
 
 
 
 


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts