Podpalił się pod Pałacem Kultury. Teraz jego krawaty trafiły... pod młotek Owsiaka

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wystawiła na aukcji krawaty Piotra Szczęsnego - leczącego się psychicznie mężczyzny, który spalił się pod Pałacem Kultury w proteście przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości. O kontrowersyjnym pomyśle poinformowała „Gazeta Wyborcza”

allegro

Zestaw krawatów „Szarego Człowieka” został przekazany przez syna Piotra Szczęsnego. Sam WOŚP na swojej stronie internetowej pochwalił się tym faktem w artykule pt. "Kraków - Takie rzeczy tylko na aukcjach! Krakowskie perełki trafiły pod młotek".

Kolekcja powstawała przez ostatnie kilkanaście lat i towarzyszyła Piotrowi, gdy szkolił i prowadził konsultacje dla samorządów na terenie całej Polski. Przez te lata kolekcja żyła: krawaty były często prezentami dla przyjaciół oraz kolegów i koleżanek trenerów. Kolekcja była sukcesywnie uzupełniana o nowe egzemplarze

 – czytamy w opisie aukcji.

Obecnie cena przedmiotów przekazanych przez syna Piotra Szczęsnego to 350 zł, w licytacji bierze udział 8 osób.

Internauci nie kryją oburzenia. A na profilu społecznościowym "GW" zawrzało.

W niedzielę 14 stycznia odbywa 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku partnerem akcji jest stacja TVN i jej anteny. Środki zebrane w tym roku zostaną przeznaczone „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, allegro.pl

#Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy #krawaty zwykłego człowieka #licytacja #aukcja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo