Szkolenie ogniowe przed misją w Afganistanie

/ mat. 17. WBZ / http://17wbz.wp.mil.pl/pl/1_2276.html

  

Na strzelnicy piechoty w Wędrzynie pluton ochrony, wydzielany z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej do realizacji zadań w ramach VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego RSM w Afganistanie odbył pierwsze strzelania z broni strzeleckiej.

Pluton ochrony, który w drugiej połowie br. będzie realizował swoje zadania w Afganistanie, prowadzi intensywne szkolenie bojowe, zgrywające nowy pododdział. Trzon plutonu stanowią zwiadowcy z kompanii rozpoznawczej. 

Celem zajęć jest sprawdzenie umiejętności ogniowych żołnierzy, zakwalifikowanych do plutonu ochrony wydzielanego w ramach VIII zmiany PKW RSM Afganistan. Główny nacisk skupiono na strzelaniu po wysiłku, ponieważ jest to jedno z trudniejszych zadań ogniowych

  — podkreślił dowódca plutonu ochrony, por. Tomasz Cyga, cytowany przez oficjalny portal 17. WBZ. 

Wykonanie zadań strzeleckich nie było jedynym zadaniem na zajęciach. Żołnierze szkolili się również z pracy na przydzielonej broni osobistej.

Szybkie i bezpieczne posługiwanie się bronią jest najważniejszym elementem decydującym o wykonaniu zadania ogniowego. Zadania, jakie zostaną postawione plutonowi, przyjdzie nam realizować w rejonie misji. Takie umiejętności jak zmiana magazynka czy usuwanie awarii każdy z żołnierzy musi wykonywać automatycznie. Dlatego ważne jest, aby efektywnie wykorzystać czas, który spędzimy na strzelnicach i obiektach poligonowych

— zaznaczył plut. Marcin Rolla

Ponadto na pozostałych punktach nauczania żołnierze doskonalili umiejętności obsługi radiostacji plecakowej oraz wykorzystywania procedury ratowniczej MEDEVAC. W najbliższym czasie żołnierzy plutonu czeka także kurs SERE (Survival, Evasion, Resistance, Escape – Przetrwanie, unikanie, opór w niewoli oraz ucieczka), a także udział w szkoleniach specjalistycznych oraz poligonowych — informuje wielkopolska brygada. 

Pluton ochrony formowany przez 17. WBZ w drugiej połowie lutego zostanie przekazany do 34. Brygady Kawalerii Pancernej (34. BKPanc), gdzie będzie kontynuował szkolenie oraz zgrywanie z pozostałą częścią VIII zmiany PKW RSM — podaje 17. WBZ. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 17. WBZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Starcie Kukiza i Rzepeckiego. „Mam smsy” – pisze jeden. Drugi odpowiada: „Nie pisz o mnie w nocy”

Paweł Kukiz, Łukasz Rzepecki / Maciej Luczniewski/Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Poseł Łukasz Rzepecki z Klubu Poselskiego Kukiz'15 nie będzie startował z pierwszego miejsca na listach komitetu PSL-Koalicja Polska, w okręgu konińskim. Poinformował o tym podczas konferencji prasowej, w ostrych słowach zwracając się również bezpośrednio do Pawła Kukiza. Ten odpowiedział mu na Facebooku. „Mam sms-y gdzie raz pisze, że decyduje się na Konin a potem, że nie chce Konina tylko jedynkę w Sieradzu. :-)”. I zaczęła się wymiana „uprzejmości”.

Po podpisaniu porozumienia między Polskim Stronnictwem Ludowym a Kukiz'15, kierownictwo Kukiz'15 zaproponowało mi "jedynkę" z okręgu konińskiego, który jest w (…) województwie wielkopolskim. (…) Nie chciałem się na to zgodzić, dlatego żeby nie zostawiać i nie zdradzić moich wyborców, bo to oni są dla mnie najważniejsi

– mówił na konferencji Rzepecki.

[polecam:https://niezalezna.pl/284039-chciales-mnie-przehandlowac-lider-listy-od-kukiza-rezygnuje-ze-startu-i-oskarza-muzyka]

Podkreślił, że województwo łódzkie jest dla niego najważniejsze. „Nie będą startował z okręgu konińskiego, bo co ja miałbym tym ludziom w Koninie powiedzieć? Nie mam przywiązania do tego terenu, nigdy tam nie byłem. Co mam tym ludziom powiedzieć, że dostałem "jedynkę" i jestem?– powiedział i zwrócił się również bezpośrednio do szefa Kukiz'15:

"Do przewodniczącego Pawła Kukiza mam pytanie: gdzie te jednomandatowe okręgi wyborcze? Jeżeli mnie, jedynego posła z okręgu sieradzkiego, chciałeś przerzucić i przehandlować na Konin?".

Długo nie musiał czekać na odpowiedź. Paweł Kukiz odpowiedział Rzepeckiemu na Facebooku.

„Jeszcze dziś rano (o 09:58) Łukasz dzwonił do mnie z pytaniem, czy »jedynkę« w Koninie jest aktualna. Że skoro nie "jedynkę" w Sieradzu to niech będzie Konin. Odpowiedziałem, że już aktualna nie jest. Po tej informacji zrobił konferencje i swój wpis. Mam SMS-y gdzie raz pisze, że decyduje się na Konin a potem, że nie chce Konina tylko „jedynkę” w Sieradzu . :-) A tak poza wszystkim - cała ta sytuacja to kolejny dowód, że obecna ordynacja wyborcza jest chora! Ludzie powinni startować ze swojego okręgu z imienia i nazwiska a nie z jakiś partyjnych list z "gwarantującymi wejście do Sejmu jedynkami"! Wyborca powinien decydować, kto w tym Sejmie się znajdzie a nie szef partii! Po prostu - jak w Anglii- do sejmu wchodzi ta osoba która dostała w swoim okręgu najwięcej głosów. Proste?"

– napisał w komentarzu do wpisu Kukiz.

Rzepecki ripostował. Polityk napisał, że nigdy nie zabiegał o start z okręgu konińskiego. Odpowiadając na „smsy” Kukiza, dodał, że również nie ma zwyczaju ujawniać prywatnej korespondencji.

Pawle, nie masz racji na temat Konina. Nigdy nie chciałem startować z okręgu konińskiego i o to nie zabiegałem. Chciałem ponownie wystartować z Sieradza, żeby wyborcy mojego okręgu mogli ocenić moją pracę. Dlatego ten okręg był dla mnie priorytetem. Kończąc temat mojej decyzji o rezygnacji ze startu w wyborach. Nie mam w zwyczaju ujawniać prywatnej korespondencji nawet, żeby zaprzeczyć kłamstwu. Wiem, że jak jutro wstanę rano to będę mógł spojrzeć w lustro. Będę mógł także bez wstydu rozmawiać z moimi Wyborcami. Nie zawiodłem Ich i nie oszukałem. Tego samego życzę wszystkim, którzy dzisiaj odsądzają mnie od czci i wiary. Wiem, że niektórzy będą mieli z tym problem” – napisał.

W tym samym wpisie nadmienił, że mimo wszystko nadal szanuje Pawła Kukiza.

Lecz na koniec dodał: „P.S. Mając w pamięci Twoje wpisy o pośle Marku Jakubiaku, bardzo Cię proszę nie pisz w nocy nic o mnie. Nie martwię się o siebie ale o Waszą kampanię i Wasz wynik”.

Doczekało się to kolejnego wpisu Kukiza.

„Łukasz miał propozycję "dwójki" z Sieradza. Sam twierdził, że jest w stanie zrobić w swoim okręgu najlepszy wynik, więc zaskoczony bylem odmową startu z drugiego miejsca. Bo skoro ktoś twierdzi, ze jest "the best" to powinien również podjąć się "przeskoczenia" jedynki. Mało tego - taka wewnętrzna konkurencja sprzyja (w tej idiotycznej ordynacji) wynikowi ogólnemu listy”

– napisał muzyk.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, facebook.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl