Rakietowcy ruszyli na poligon

/ mat. 23. PA / http://23spa.wp.mil.pl/pl/1_715.html

  

Działanie dywizjonu w czasie prowadzenia działań taktycznych było głównym tematem szkolenia zintegrowanego przeprowadzonego w ostatnich dniach w 3. Dywizjonie artylerii rakietowej 23. Śląskiego Pułku Artylerii.

Jak podaje oficjalny portal 23. Pułku Artylerii trzydniowe szkolenie (9-11 stycznia) prowadzone w systemie dzienno—nocnym realizowane było w oparciu o przykoszarowy plac ćwiczeń. Jego celem było zgrywanie pododdziałów w działaniach taktycznych oraz doskonalenie umiejętności prowadzenia działań w różnych warunkach terenowych i atmosferycznych.

W ramach zajęć realizowano szkolenie taktyczne i specjalistyczne, zgrywając zespoły, załogi i pododdziały do działania zgodnie z przeznaczeniem, sprawdzono wykonywanie norm szkolenia bojowego, a zajęcia strzeleckie realizowane w dzień i w nocy pozwoliły dowódcom baterii sprawdzić poziom umiejętności podwładnych — czytamy.

Zwieńczeniem szkolenia był udział dywizjonu w treningu kierowania ogniem pułku na środkach łączności, podczas którego doskonalono umiejętności obsady stanowiska dowodzenia w kierowaniu działaniami, a także zgrywanie w zakresie wykonywania zadań ogniowych — podaje 23. Pułk Artylerii. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 23. PA., DG RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Wpadł przez ślady zostawione na śniegu

Zdjęcie ilustracyjne / malopolska.policja.gov.pl

  

Policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 29 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim, podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu w remoncie. W tym przypadku kryminalnym z pomocą przyszła śnieżna aura.

W ubiegły piątek policjanci zostali powiadomieni przez właściciela jednej z posesji w Babicach gm. Oświęcim o włamaniu do domu w remoncie, z którego sprawca skradł grzejniki oraz armaturę łazienkową. Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie podczas oględzin w pobliżu posesji oprócz odciśniętych w śniegu śladów obuwia zauważyli ślady wózka dwukołowego. Biorąc pod uwagę rodzaj oraz gabaryty skradzionego mienia policjanci stwierdzili, że sprawca musiał dysponować środkiem transportu i mogła to być dwukołówka.

W związku z tym idąc za śladami drogą lub skrótami pomiędzy posesjami, po kilkudziesięciu minutach dotarli do oddalonej o nieco ponad dwa kilometry nieogrodzonej posesji, na której obok pomieszczenia gospodarczego stał wózek dwukołowy. Przez szparę w drzwiach budynku gospodarczego policjanci dostrzegli grzejniki pasujące do opisu skradzionego mienia.

Właścicielem posesji okazał się 29 – latek, który przyznał, że grzejniki oraz elementy armatury skradł w nocy z 10/11 stycznia br. jednej z posesji w Babicach. Podejrzany został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Odzyskane mienie zostało zwrócone właścicielowi, natomiast 29 – latkowi przedstawiono zarzut.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl