Dziennikarz „Gazety Polskiej” ujawnia: Szef SKW złożył rezygnację ze stanowiska

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Z nieoficjalnych informacji podanych przez dziennikarza śledczego „Gazety Polskiej” Piotra Nisztora wynika, że rezygnację ze stanowiska złożył szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek.

O swoich ustaleniach w tej sprawie Piotr Nisztor poinformował na Twitterze.

Stojący na czele SKW Piotr Bączek to współtwórca Służby Kontrwywiadu Wojskowego i dyrektor Współtwórca SKW. Pierwszy dyrektor Zarządu Studiów i Analiz SKW. W latach 2006-2008 członek Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI.

Piotr Bączek został odznaczony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Złotym Krzyżem Zasługi. Był również ekspertem sejmowej komisji śledczej ds. „nacisków” oraz urzędnikiem Biura Bezpieczeństwa Narodowego przy Prezydencie RP Lechu Kaczyńskim. Doradca Parlamentarnego Zespołu ds. Katastrofy Smoleńskiej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wybuch w chińskich zakładach gazowych. Wzrosła liczba ofiar

  

Liczba ofiar śmiertelnych piątkowej eksplozji w zakładach gazowych w mieście Yima w prowincji Henan w środkowych Chinach wzrosła do 10 - podały miejscowe władze. 19 osób zostało poważnie rannych a pięć uważanych jest za zaginione.

"Wybuch wybił szyby i zniszczył drzwi w budynkach oddalonych o 3 km od fabryki"

- poinformowała państwowa telewizja CCTV na swoim kanale w mediach społecznościowych. Yima jest częścią dużego miasta Sanmenxia.

Pomimo zapowiedzi chińskich władz dotyczących wzmocnienia reguł bezpieczeństwa w kraju wciąż często dochodzi do wypadków przemysłowych. W marcu eksplozja w zakładach chemicznych w prowincji Jiangsu na wschodzie Chin zabiła 78 osób i raniła setki innych.

Do jednego z najtragiczniejszych wypadków doszło w 2015 roku, gdy w serii wybuchów w portowym mieście Tiencin na północy kraju zginęły co najmniej 173 osoby, większość z nich to strażacy i policjanci.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl