„Jesteśmy winni ministrowi Macierewiczowi wdzięczność. Uratował polski honor!” – mówi Adam Borowski

Adam Borowski / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

Ministrowi Macierewiczowi należą się podziękowania za zmiany w wojsku, a podejmując się wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, uratował polski honor, którego nie umiała i nie chciała bronić poprzednia ekipa rządząca – powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl Adam Borowski, legendarny opozycjonista, obecnie przewodniczący Warszawskiego Klubu Gazety Polskiej. - My, Polacy, jesteśmy winni Antoniemu Macierewiczowi wdzięczność i mimo że nie jest już ministrem, czekamy na raport powołanej przez niego podkomisji - podkreślił.

Kibicowałem ministrowi Antoniemu Macierewiczowi, wspierałem go jak mogłem, ale podjęto decyzję o jego dymisji. Następcą został Mariusz Błaszczak i powiedział wprost, że jego ministrowanie będzie kontynuacją działań ministra Macierewicza. Można wnioskować z tego, że to zmiana wyłącznie wizerunkowa

– powiedział nam Adam Borowski.

Szef Warszawskiego Klubu Gazety Polskiej zaznaczył, że "ministrowi Macierewiczowi należą się podziękowania za zmiany w wojsku, a podejmując się wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej uratował polski honor, którego nie umiała i nie chciała bronić poprzednia ekipa rządząca".

My, Polacy, jesteśmy winni Antoniemu Macierewiczowi wdzięczność i mimo że nie jest już ministrem, czekamy na raport powołanej przez niego podkomisji

– dodał.

Adam Borowski podkreślił, że obecnie trwa walka "o przyszłość Polski – czy za 20 lub 50 lat będziemy jeszcze niepodległym i suwerennym państwem, czy już tylko peryferiami jakichś Stanów Zjednoczonych Europy"?

Czy zostaniemy dumnym narodem ze swoją wiarą, heroiczną historią, silną gospodarką, swoją piękną kulturą, tradycjami i obyczajami, czy będziemy konsumpcyjną bezideową masą

– mówił.

Borowski podkreślił, że "chyli czoła przed Antonim Macierewiczem".

Ale żeby dobra zmiana się utrwaliła, żebyśmy wygrali tę walkę ze zlaicyzowaną, pozbawioną chrześcijańskich wartości lewacką Europą i sprzedajną opozycją – musimy być zjednoczeni. Musimy wygrać najbliższe wybory

– zaznaczył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Austria nie wpuściła pociągu z Włoch

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/pixel2013

  

Austria odmówiła wpuszczenia do kraju pociągu jadącego z Włoch z powodu podejrzenia, że dwoje podróżnych jest zakażonych koronawirusem - poinformował w niedzielę tabloid Oe24, powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa.

Pociąg stoi teraz na przełęczy Brenner na włoskim terytorium. Wśród pasażerów są dwie osoby z gorączką, które - jak się podejrzewa - mogą być zakażone koronawirusem - przekazał Oe24 na stronie internetowej.

„Wieczorem pociąg będący w drodze z Wenecji do Monachium został zatrzymany na granicy z Austrią. Powód: włoskie koleje państwowe poinformowały OeBB (Oesterreichische Bundesbahnen - autriackie koleje państwowe), że w pociągu znajdują się 2 osoby z objawami gorączki. OeBB poinformowały następnie centrum operacyjne i koordynacyjne ministerstwa spraw wewnętrznych"

- cytuje Oe24 oświadczenie ministra spraw wewnętrznych Austrii Karla Nehammera.

Szef MSW oznajmił, że "dzięki szybkiej reakcji komisarz odpowiedzialny za powiat Innsbruck-Land był w stanie zapobiec wjazdowi do Austrii". "Pociąg znajduje się teraz na stacji granicznej Brenner na terytorium Włoch" - dodał.

Nehammer powiedział, że "dalsza procedura jest obecnie koordynowana i sprawdzana wspólnie z władzami włoskimi; jestem w stałym kontakcie z starostą krajowym (Tyrolu) Güntherem Platterem, by doradzić w sprawie dalszego postępowania".

"W każdym razie pociąg został zatrzymany” - oświadczył.

Agencja Reutera, która podała wiadomość, zaznacza, że austriacka policja, ministerstwo spraw wewnętrznych i operator pociągu OeBB nie były dostępne w celu uzyskania komentarza.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts