Paweł Piekarczyk zwróci order od prezydenta Dudy! Za jego rolę w dymisji ministra Macierewicza

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Grzegorz Wierzchołowski

Współzałożyciel portalu niezależna.pl, którego jest redaktorem naczelnym. Publikuje również w tygodniku „Gazeta Polska”, dzienniku „Gazeta Polska Codziennie” i miesięczniku „Nowe Państwo”.

Kontakt z autorem

  

Paweł Piekarczyk zwróci Andrzejowi Dudzie Krzyż Kawalerski Polonia Restituta, który otrzymał od niego za osiągnięcia w upamiętnianiu Żołnierzy Wyklętych. - Prezydent stanął po stronie ludzi WSI/WSW, a nie polityka, który z wielką odwagą od wielu lat z tym środowiskiem walczył - wyjaśnia znany niepodległościowy pieśniarz.

- Antoni Macierewicz konsekwentnie przez całe życie działa w obozie niepodległościowym. Jemu zawdzięczamy lustrację, rozbicie WSI, działania na rzecz wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej i odbudowę polskiej armii. Teraz w wyniku uporu prezydenta Dudy Antoni Macierewicz stracił stanowisko, a tacy ludzie jak Dukaczewski czy klan byłych politruków w BBN mogą otwierać szampana

- mówi Piekarczyk.

- Teraz już wiem, że order dostałem z rąk, które są niegodne. A zatem go zwracam. I będę namawiać do tego samego wszystkich odznaczonych przez prezydenta Dudę 

- podkreśla Paweł Piekarczyk.

- Mam nadzieję, że po serii doskonałych przemówień Andrzej Duda nie zostanie wyłącznie prezydentem-publicystą

- dodaje.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Brytyjczycy też nie będą mogli biegać?

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/wal_172619

  

Ćwiczenia fizyczne na zewnątrz mogą zostać zakazane, jeśli ludzie nadal będą ignorować nakaz pozostawania w domach i zachowywania dystansu społecznego - ostrzegł brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.

"Jeśli nie chcecie, żebyśmy musieli podjąć kroki w celu zakazania wszelkich form ćwiczeń poza własnym domem, to musicie przestrzegać zasad. W chwili obecnej zdecydowana większość ludzi to robi. Ale nie powinniśmy łamać zasad, ponieważ to powoduje, że wirus bardziej się rozprzestrzenia, zatem być może będziemy musieli podjąć dalsze działania"

- powiedział Hancock w stacji BBC.

Z kolei w stacji Sky News wskazał, że korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego z ćwiczeń są "naprawdę ważne" i nie chce usuwać ćwiczeń z listy wyjątków uzasadniających wyjście z domu.

Jeśli w wyniku tego zbyt wiele osób wychodzi na zewnątrz i lekceważy inne zasady, ponieważ mówią 'dobrze, jeśli mogę ćwiczyć, to mogę robić także inne rzeczy', to obawiam się, że będziemy musieli podjąć działania"

- wyjaśnił Hancock.

Ostrzeżenie to jest związane z faktem, że w sobotę, korzystając z ładnej pogody, znowu wiele osób w Wielkiej Brytanii wyszło na spacery bądź do parków. Ćwiczenia fizyczne - raz dziennie i tylko samemu lub z osobą, z którą się mieszka - zostały wymienione jako jeden z nielicznych powodów uzasadniających wychodzenie na zewnątrz. Inne to niezbędne zakupy, wizyty lekarskie, pomoc potrzebującym i praca, jeśli nie może być wykonywana zdalnie i jest niezbędna.

Nowy lider opozycyjnej Partii Pracy Keir Starmer zapowiedział, że jeśli rząd wprowadzi zakaz ćwiczeń na zewnątrz, jego ugrupowanie to poprze.

Tymczasem jeden z czołowych doradców rządu, epidemiolog Neil Ferguson z Imperial College London ocenił w niedzielę, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Wielkiej Brytanii może sięgnąć od 7 do 20 tys. "Mieliśmy geometrycznie rosnącą krzywą infekcji, którą przerwaliśmy w pewnym momencie. Nie mamy teraz możliwości zmierzenia, ile osób zostało zakażonych, to będzie wymagało testów na obecność przeciwciał, dlatego też dokonujemy statystycznych szacunków w tym zakresie i są one obarczone jakimś stopniem niepewności. "Myślimy, że może to być od ok. 7 tys. do nieco ponad 20 tys. (ofiar śmiertelnych)" - powiedział Ferguson w stacji BBC. Liczbę 20 tys. jako prawdopodobny bilans ofiar wskazywał on już kilka razy w ostatnim czasie.

W sobotę po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia poinformowało o rekordowej liczbie 708 nowych zgonów w czasie poprzedniej doby, wskutek czego ich łączna liczba wzrosła do 4 313.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts