Wiemy, kto zastąpi Mateusza Morawieckiego na stanowisku ministra rozwoju

Jerzy Kwieciński / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal niezalezna.pl, premier Mateusz Morawiecki zrezygnuje z szefowania ministerstwu rozwoju, a jego miejsce zajmie dotychczasowy sekretarz stanu w tym resorcie - Jerzy Kwieciński.

Dziś na godz. 12:00 zapowiedziana została rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego. Już wczoraj politycy przewidywali, że zmiany zostaną dokonane w co najmniej kilku resortach.

Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, nowym ministrem rozwoju zostanie dotychczasowy sekretarz stanu w tym resorcie, Jerzy Kwieciński. Zastąpić ma on na tym stanowisku premiera Mateusza Morawieckiego. 

O zmianie na czele ministerstwa rozwoju mówiono już przed grudniowym powołaniem rządu Morawieckiego, jednak wówczas nowy premier zdecydował o pozostawieniu ministerialnej teki w swoich rękach, 

Jerzy Kwieciński piastuje obecnie stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, jest także pełnomocnikiem premiera ds. funduszy europejskich i rozwoju regionalnego oraz pełnomocnikiem rządu ds. Międzynarodowej Wystawy EXPO 2022. W przeszłości był również wiceministrem rozwoju regionalnego oraz prezesem Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Watykan. "Lekka niedyspozycja" papieża

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Z powodu "lekkiej niedyspozycji" papież Franciszek nie pojedzie dziś do rzymskiej bazyliki świętego Jana na Lateranie, gdzie miał przewodniczyć liturgii pokutnej dla duchowieństwa z Wiecznego Miasta z okazji rozpoczęcia Wielkiego Postu.

Informację tę przekazał Ansie rzecznik Watykanu Matteo Bruni. Wyjaśnił, że papież postanowił pozostać w Domu świętej Marty, gdzie mieszka.

- Inne spotkania na ten dzień są potwierdzone

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts