Szyszko zostanie w rządzie? Według naszych rozmówców dostał propozycję z Kancelarii Premiera

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Jan Szyszko, dotychczasowy minister środowiska, prawdopodobnie zostanie w rządzie, ale w innej roli. Według naszych rozmówców z kręgów rządowych dostał propozycję z Kancelarii Premiera.

Wypływa coraz więcej informacji na temat mających się dokonać zmian w rządzie. 

Jan Szyszko, minister środowiska, dostał propozycję pozostania w gabinecie Mateusza Morawieckiego jako minister w Kancelarii Premiera - wynika z informacji portalu Niezalezna.pl.

Według naszych źródeł pewna jest też nominacja Jacka Czaputowicza na szefa MSZ. Czaputowicz był dotąd odpowiedzialny w resorcie jako wiceminister za sprawy traktatowe i prawne. Wcześniej na giełdzie nazwisk wymieniano m.in. Konrada Szymańskiego, Adama Bielana, Jacka Saryusza-Wolskiego i Krzysztofa Szczerskiego, który wybrał jednak Kancelarię Prezydenta.

Dwa stanowiska na liście ministrów przypadną Porozumieniu Jarosława Gowina. Oprócz samego lidera ugrupowania ma być to Jadwiga Emilewicz, która w rządzie zajmie się gospodarką.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiatrowycz zwolniony ze stanowiska szefa ukraińskiego IPN

Wołodymyr Wiatrowycz / CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17440371

  

Rząd Ukrainy zwolnił ze stanowiska prezesa Instytutu Pamięci Narodowego tego kraju Wołodymyra Wiatrowycza, uważanego za jednego z architektów ukraińskiej polityki historycznej i uznawanego w Polsce za apologetę działalności OUN-UPA.

Wiatrowycz poinformował o zwolnieniu w środę na swoim Facebooku. Jak oświadczył, w ciągu trwającej od 2014 roku kadencji zdołał zrealizować większość postawionych sobie celów.

„Uzyskałem od premiera Ołeksija Honczaruka zapewnienie, że nie zważając na zmianę na stanowisku prezesa, Instytut zachowa status organu władzy oraz instrumentu polityki pamięci narodowej, a format i kierunki jego pracy będą kontynuowane”

- napisał.

Wiatrowycz był często krytykowany w Polsce m.in. za tezę, że konflikt polsko-ukraiński podczas II wojny światowej i w okresie powojennym, w tym ludobójstwo na Wołyniu, był konfliktem zbrojnym między polskimi i ukraińskimi formacjami podziemnymi. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl