Dziś wybory uzupełniające wójta gminy Krokowa. Gmina tradycyjnie bliżej Platformy, matecznik posła PO Kazimierza Plocke. Startowali dwaj kandydaci z lokalnych komitetów, ale jeden z nich to pełnomocnik powiatowy PiS, drugi popierany przez PO. Spływają pierwsze wyniki..

– pisał w nocy poseł PiS Marcin Horała.

Krokowa to gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie puckim. 13 października 2017 roku zmarł jej wójt, Henryk Doering. Dlatego rozpisano wybory uzupełniające.

Poseł podawał kolejne wyniki z wyborów na wójta Krokowej, by w końcu potwierdzić oficjalnie, że kandydat PiS wygrał - zdobywając ponad dwa razy więcej głosów niż samorządowiec popierany przez Platformę Obywatelską.

Adam Śliwicki z PiS zdobył 2809 głosów, Andrzej Styn - PO - 1142 głosy.

„Matecznik” posła Kazimierza Plocke (PO) został odbity

– zakończył Horała.

Adam Śliwicki urodził się 9 października 1963 roku w Wejherowie. Jest mgr historii, skończył studia podyplomowe z zakresu Zarządzania, Licencjonowany Zarządca Nieruchomości.

Od 1989 r. jest aktywnym działaczem samorządowym. Pełnił funkcję Przewodniczącego Komitetu Obywatelskiego w Krokowej. Trzy kadencje zasiadał w Radzie Gminy Krokowa będąc między innymi członkiem zarządu i przewodniczącym rady. Przez trzy kadencje był radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego.