Podsumowanie 2017 r. w WOT w woj. lubelskim. Przysięgę złożyło tysiąc żołnierzy

Prawie tysiąc żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło w 2017 roku przysięgę wojskową. Łącznie w brygadzie służbę pełni ponad 1,5 tys. żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej. Lubelska brygada ma być sformowana do końca 2018 roku.

mon.gov.pl

Rok 2017 był bardzo intensywnym rokiem dla żołnierzy i Dowództwa 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Sformowane zostały dowództwa batalionów lekkiej piechoty w Lublinie, Chełmie, Dęblinie i Zamościu oraz Białej Podlaskiej, a także rozpoczęto proces kompletowania ich stanów osobowych żołnierzami zawodowymi, żołnierzami Terytorialnej Służby Wojskowej oraz pracownikami Resortu Obrony Narodowej – poinformował oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej kpt. Damian Stanula.

W 2017 roku odbyło się pięć szkoleń podstawowych żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej, trwających 16 dni - dla osób, które nie odbywały czynnej służby wojskowej. Każde w tych szkoleń zakończone było złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej; dwie takie uroczystości odbyły się w Lublinie, dwie w Zamościu, a jedna - w Chełmie.

W 2017 roku w 2. Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej przysięgę wojskową złożyło łącznie prawie tysiąc żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej – dodał Stanula.

W brygadzie służą także żołnierze, którzy wcześniej odbywali jedną z form czynnej służby wojskowej i już wtedy złożyli przysięgę wojskową. Oni uczestniczyli w szkoleniach w trybie niestacjonarnym, organizowanych w dni wolne od pracy; łącznie trwały one osiem dni.

W 2018 roku w 2. Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej planowanych jest siedem szkoleń podstawowych, które mają być zakończone przysięgami wojskowymi oraz trzy szkolenia wyrównawcze dla żołnierzy, którzy wcześniej odbywali jedną z form czynnej służby wojskowej. Natomiast na przełomie stycznia i lutego oraz w sierpniu odbędą się 14–dniowe szkolenia zintegrowane, w których uczestniczyć mają wszystkie poddziały wchodzące w skład brygady. Szkolenia zintegrowane będą prowadzone w jednym z Ośrodków Szkolenia Poligonowego na terenie kraju.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Powstaną trzy nowe brygady WOT. Wyznaczono już dowódców

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#WOT #Wojska Obrony Terytorialnej #Lubelskie #obrona narodowa #żołnierze

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo