Lekarka sądowa brała w łapę

Lekarka sądowa Beata J. została oskarżona przez wrocławską prokuraturę o poświadczenie nieprawdy w dokumentach i korupcję. Łącznie postawiono jej 120 zarzutów.

pixabay.com/CC0 Public Domain

Śledztwo w tej sprawie prowadzone było przez Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Akt oskarżenia przeciwko lekarce Beacie J. został wysłany do Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia.

Według śledczych, J. miała wystawiać nierzetelne zaświadczenia o niezdolności do uczestnictwa w czynnościach procesowych ze względu na stan zdrowia. Osoby, którym J. wystawiała takie zaświadczenia – jak podała prokuratura – nie poddawały się „określonym w przepisach procedurom weryfikującym ich stan zdrowia”. Śledczy mają dowody na 100 takich przypadków.

„W kilku przypadkach osoby ubiegające się o wydanie poświadczającego nieprawdę dokumentu wręczały oskarżonej korzyści majątkowe w postaci pieniędzy w kwotach 50 - 100 złotych, lub upominków w formie alkoholu i artykułów żywnościowych” - podano w komunikacie.

Zdaniem prokuratury lekarka przyznała się do zarzutów i opisała okoliczności popełnianych przestępstw. Zdaniem śledczych „pacjentami” J. były przede wszystkim osoby wywodzące się z „jej zaprzyjaźnionego środowiska łódzkich adwokatów czy radców prawnych”.

W komunikacie podano, że w tym śledztwie zarzuty postawiono również kilkudziesięciu adwokatom i radcom prawnym z okręgu łódzkiego. Beata J. jest dziewiątą osobą oskarżoną w tym śledztwie.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#sąd #korupcja #łapówki

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo