Biznes na służbie zdrowia

  

Po latach rządów Donalda Tuska niszczących publiczną służbę zdrowia i realizujących zapowiedzi posłanki PO Beaty Sawickiej, że „biznes na służbie zdrowia będzie robiony”, Platforma, jak tylko może, zaostrza kryzys. Straszy pacjentów, nakręca emocje. To typowe dla tej partii – hipokryzja i odwracanie uwagi od własnych decyzji prowadzących do prywatyzacji służby zdrowia oraz wyrzucania chorych za drzwi szpitali i przychodni.

Dopiero PiS musiało przyjść do władzy, by nikt już nie umierał przed szpitalem, bo nie był ubezpieczony – a tak działo się pod rządami PO-PSL. Udało się powstrzymać komercjalizację szpitali, wprowadzić mechanizm „sieci szpitali”, przyjąć ustawę reformującą podstawową opiekę zdrowotną. Seniorzy otrzymali bezpłatne leki – wydano już ponad 50 mln opakowań. Rosną pensje pielęgniarek, lekarzy, pracowników medycznych. Ustawa o minimalnych wynagrodzeniach zasadniczych w służbie zdrowia w ciągu 3,5 roku skieruje do ich kieszeni ponad 16 mld zł. Niestety w tej grze opozycji i popierających ją środowisk ważniejsza jest walka polityczna niż rzeczywiste sprawy zdrowia. Biznes na służbie zdrowia – polityczny. Awantura, kosztem pacjentów, czeka nas zatem niechybnie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts