Nowe wyzwania artylerzystów

/ mat. 23. PA / http://23spa.wp.mil.pl/pl/1_714.html

  

Uroczystą zbiórką pododdziałów rozpoczęto dziś nowy rok szkoleniowy w 23. Śląskim Pułku Artylerii. Dziękując żołnierzom za wysiłek włożony w realizację zadań w minionym roku, dowódca pułku ppłk Witold Zawadzki omówił główne kierunki działalności szkoleniowo-metodycznej w nadchodzących miesiącach.

Szereg ćwiczeń i treningów, szkolenia poligonowe z udziałem sztabu i pododdziałów pułku, udział w ćwiczeniach przełożonego oraz wydzielonych sił i środków w ćwiczeniach międzynarodowych poza granicami kraju to jedne z wielu zadań czekających nas w 2018 roku. Jestem przekonany, że dzięki zaangażowaniu i wysiłkowi wkładanemu w codzienne szkolenie i służbę osiągniemy wszystkie założone na ten rok cele szkoleniowe — powiedział do artylerzystów ppłk Zawadzki. Następnie szef sekcji operacyjnej mjr Marek Lewandowski zapoznał cały stan osobowy z priorytetowymi zadaniami czekającymi pułk w 2018 roku — podaje oficjalny portal 23. pa. 

Nowy rok to również zmiany kadrowe w pułku. Zbiórka z udziałem całego stanu osobowego stanowiła okazję do przedstawienia i powitania w bolesławieckiej jednostce mjr Grzegorza Pawełko,  wyznaczonego na stanowisko dowódcy 1. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej — czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 23. PA., DG RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

To będą najważniejsze wyzwania dla rządu. Polacy wskazali trzy istotne obszary

/ fot. Adam Guz/KPRM; Domena publiczna

  

Ochrona zdrowia to najważniejsze wyzwanie dla nowego rządu – wynika z sondażu IBRiS dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM.

W sondażu opublikowanym w poniedziałkowym wydaniu "DGP" ankietowani wskazali trzy obszary, o które w ich ocenie nowy rząd powinien zadbać przede wszystkim.

Dla 81,2 proc. badanych priorytetowa jest ochrona zdrowia. - To pokazuje, jakie znaczenie może mieć pakt dla zdrowia, pod którym w końcówce kampanii podpisali się politycy największych ugrupowań - zauważa dziennik.

Kolejną sprawą jest polepszenie jakości edukacji, na którą wskazało 32,1 proc. respondentów, oraz sytuacja materialna seniorów - 26,9 proc. 20,6 proc. ankietowanych twierdzi, że nowy rząd powinien zadbać o zwiększenie płac, a 18,5 - ekologię i klimat.

Zgodnie z wynikami sondażu najniższy poziom wskazań - poza wyborem "Nie wiem/ Trudno powiedzieć" (1,1 proc.) - przypadł dla odpowiedzi postulującej wzrost miejsc pracy - 4,8 proc. Niski poziom odnotowano także w przypadku potrzeby bezpieczeństwa zewnętrznego (5 proc.) i wewnętrznego (5,7 proc.). To - jak czytamy - może sugerować, że Polacy nie czują się zagrożeni.

- Sondaż generalnie pokazuje, że dla Polaków najważniejsze są sprawy społeczne i ekonomiczne

- pisze "Dziennik Gazeta Prawna"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl