Terroryści mobilizują się na nadejście Nowego Roku. Sylwester zagrożony atakami islamistów

/ twitter.com/polizei_nrw_ham

  

Somalijscy zwolennicy Państwa Islamskiego (IS) opublikowali film, w którym nawołują do noworocznych ataków terrorystycznych w Europie Zachodniej. Ponadto IS miało wysłać ostrzeżenie do muzułmanów w Europie, USA i Rosji, by unikali miejsc publicznych.

Grupa SITE Intelligence, zajmująca się analizą materiałów stworzonych przez terrorystów, poinformowała, że eksczłonkowie islamistycznej grupy Asz-Szabab z Somalii, którzy dołączyli do IS, wezwali do zamachów terrorystycznych w Europie. Jako główne cele ataków terroryści typują miasta Wielkiej Brytanii, Londyn i Edynburg, oraz inne cele w Niemczech i Francji.

W tym samym czasie przez komunikator Telegram miała zostać wysłana informacja ostrzegająca muzułmanów mieszkających w krajach Europy Zachodniej, USA, Rosji i Australii, by unikali miejsc publicznych, bo mogą one stać się celami ataków terrorystycznych. Za ostrzeżeniem, by unikali „miejsc spotkań krzyżowców”, stoi IS – taką informację podał włoski dziennikarz Alessandro Scipione z Agenzii Nova.

CZYTAJ WIĘCEJ: Dodatkowe patrole, betonowe bariery, wydzielone strefy. Tak będzie wyglądał sylwester w miastach Europy

Pojawiło się też wezwanie do „samotnych wilków”, by „wykonywali swój dżihad, nawet jeśli przebywają w Europie”. Podobną wiadomość z komunikatora Telegram, ostrzegającą o atakach, przechwycił już we wrześniu amerykański Instytut Badań nad Bliskim Wschodem (MEMRI).

CZYTAJ WIĘCEJ: Sylwester w Berlinie pod specjalnym nadzorem. Tworzą... specjalną strefę, w której kobiety mają uniknąć gwałtu

Według raportu Soufan Group i Global Strategy Network na Stary Kontynent powróciło już ok. 6 tys. dżihadystów, którzy działali w Syrii i Iraku. O coraz silniejszych wpływach ekstremistycznych organizacji islamskich w europejskich miastach alarmują lokalne służby.

Cały tekst w aktualnej "Gazecie Polskiej Codziennie"

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł znany aktor Tadeusz Pluciński. Miał 92 lata

Tadeusz Pluciński / By Fryta 73 from Strzegom (Wikimedia Commons account: Fryta73) - Tadeusz Pluciński, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76547581

  

Tadeusz Pluciński - aktor, ceniony za kreacje amantów - zmarł dzisiaj w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie w wieku 92 lat - podał Związek Artystów Scen Polskich.

Tadeusz Pluciński, urodzony 25 września 1926 w Łodzi, w 1949 ukończył studia na łódzkim oddziale warszawskiej PWST. Od 1954 roku związany był z teatrami warszawskimi, m.in. Polskim (1963-1976) i Syreną (od 1976). Na ekranie debiutował jeszcze na studiach epizodem w dramacie Wandy Jakubowskiej "Ostatni etap" (1947).

Popularność zawdzięczał rolom komediowym, zarówno telewizyjnym jak i kinowym. Najbardziej znane filmy z jego udziałem to: "Mąż swojej żony" (1960), "Szczęściarz Antoni" (1960), "Dzięcioł" (1970), "Niebieskie jak Morze Czarne" (1971), "Poszukiwany poszukiwana" (1972), "Brunet wieczorową porą" (1976) i "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" (1978).

Wystąpił też w filmach "Hydrozagadka" (1970), "Podróż za jeden uśmiech" (1971), "Stawiam na Tolka Banana" (1973), a także w serialach - "Stawka większa niż życie" (1967), "Czterdziestolatek" (1975), "Kariera Nikodema Dyzmy" (1979) i "Alternatywy 4 (1983).

Pluciński pojawiał się w ostatnich latach w wielu serialach: w "Na dobre i na złe", "Na wspólnej" czy w "Pitbullu". Występował też w najpopularniejszym słuchowisku Polskiego Radia "Matysiakowie", gdzie po śmierci Tadeusza Borowskiego wcielał się w rolę Stacha Matysiaka.

Autobiograficzne wspomnienia Plucińskiego w rozmowie z Magdaleną Adaszewską ukazały się pt. "Na wieki wieków amant". Aktor słynął z bogatego życia uczuciowego - był czterokrotnie żonaty: ze śpiewaczką operową Bożeną Brun-Barańską, z aktorką Iloną Stawińską, z tancerką Krystyną Mazurówną, z aktorką Jolantą Wołłejko.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl