Grupa SITE Intelligence, zajmująca się analizą materiałów stworzonych przez terrorystów, poinformowała, że eksczłonkowie islamistycznej grupy Asz-Szabab z Somalii, którzy dołączyli do IS, wezwali do zamachów terrorystycznych w Europie. Jako główne cele ataków terroryści typują miasta Wielkiej Brytanii, Londyn i Edynburg, oraz inne cele w Niemczech i Francji.

W tym samym czasie przez komunikator Telegram miała zostać wysłana informacja ostrzegająca muzułmanów mieszkających w krajach Europy Zachodniej, USA, Rosji i Australii, by unikali miejsc publicznych, bo mogą one stać się celami ataków terrorystycznych. Za ostrzeżeniem, by unikali „miejsc spotkań krzyżowców”, stoi IS – taką informację podał włoski dziennikarz Alessandro Scipione z Agenzii Nova.

CZYTAJ WIĘCEJ: Dodatkowe patrole, betonowe bariery, wydzielone strefy. Tak będzie wyglądał sylwester w miastach Europy

Pojawiło się też wezwanie do „samotnych wilków”, by „wykonywali swój dżihad, nawet jeśli przebywają w Europie”. Podobną wiadomość z komunikatora Telegram, ostrzegającą o atakach, przechwycił już we wrześniu amerykański Instytut Badań nad Bliskim Wschodem (MEMRI).

CZYTAJ WIĘCEJ: Sylwester w Berlinie pod specjalnym nadzorem. Tworzą... specjalną strefę, w której kobiety mają uniknąć gwałtu

Według raportu Soufan Group i Global Strategy Network na Stary Kontynent powróciło już ok. 6 tys. dżihadystów, którzy działali w Syrii i Iraku. O coraz silniejszych wpływach ekstremistycznych organizacji islamskich w europejskich miastach alarmują lokalne służby.

Cały tekst w aktualnej "Gazecie Polskiej Codziennie"