Chiny nie przestrzegają sankcji nałożonych na Koreę Płn.?

/ flickr.com

  

Prezydent USA Donald Trump napisał na Twitterze, że jest "bardzo rozczarowany" tym, iż Chiny pozwalają na to, by do Korei Północnej docierała ropa naftowa. Ograniczenie dostaw ropy to jedna z sankcji Rady Bezpieczeństwa ONZ wobec Pjongjangu.

- Przyłapani NA GORĄCYM UCZYNKU - jestem bardzo rozczarowany tym, że Chiny pozwalają, by ropa docierała do Korei Północnej. Nigdy nie będzie przyjaznego rozwiązania problemu północnokoreańskiego, jeśli będzie się tak działo nadal - ostrzegł prezydent USA.

Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła 22 grudnia jednomyślnie rezolucję nakładającą kolejne sankcje na Pjongjang w związku z północnokoreańskim programem rozwoju broni nuklearnej i balistycznej; tym razem są one wymierzone głównie w dostawy ropy naftowej dla reżimu, mają też ograniczyć zatrudnianie północnokoreańskich pracowników za granicą.

Zgodnie z rezolucją dostawy ropy naftowej i produktów pochodnych do Korei Północnej mają zostać docelowo ograniczone o 75 proc. USA zabiegały o zablokowanie 90 proc. dostaw.

Kilka dni temu jedna z południowokoreańskich gazet oskarżyła Pekin o dostarczanie ropy naftowej do Korei Północnej. Rzecznik chińskiego ministerstwa obrony Ren Guoqiang zapewnił, że Chiny nie łamią sankcji dotyczących ropy ani żadnych innych sankcji Rady Bezpieczeństwa ONZ. Zaprzeczył doniesieniom, jakoby chińskie statki nielegalnie przeładowywały ropę na statki z Korei Północnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tak chciano ukryć zaniedbania? Szef ochrony gdańskiego finału WOŚP usłyszy trzy zarzuty!

Prok. Grażyna Wawryniuk / screen TVP Info

  

Dzisiaj na polecenie prokuratury zatrzymano Dariusza S., szefa ochrony finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, podczas którego doszło do ataku Stefana W. na prezydenta Pawła Adamowicza. Jak wynika z relacji Grażyny Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, S. miał "podrzucić" policjantom identyfikator "Media", który miał mieć rzekomo przy sobie Stefan W. przy wejściu na scenę.

Dziś rano Prokuratura Krajowa przekazała informację o zatrzymaniu szefa ochrony finału WOŚP w Gdańsku. Jak wyjaśniono, zatrzymany "wprowadził policję w błąd, że Stefan W. posługiwał się plakietką Media".[polecam:https://niezalezna.pl/255355-wprowadzil-policje-w-blad-na-temat-zabojcy-adamowicza-zatrzymano-szefa-ochrony-imprezy-wosp-w-gdansku]

Podczas konferencji prasowej Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, szef ochrony, Dariusz S. usłyszy łącznie trzy zarzuty - dwa zarzuty dotyczące składania fałszywych zeznań i kolejny zarzut podżegania do składania fałszywych zeznań. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. 

- Na podstawie dokonanych ustaleń, bezpośrednio po zdarzeniu i zatrzymaniu Stefana W. doszło do próby utrudnienia dokonania istotnych ustaleń dotyczących identyfikatora z napisem "Media" poprzez przekazanie funkcjonariuszom informacji, że tym właśnie identyfikatorem posłużył się Stefan W. w celu wejścia na scenę. Z dokonanych przez nas ustaleń wynika, że jest to niezgodne z prawdą

- mówiła prokurator Wawryniuk.

Zdaniem prokuratury, Dariusz S. miał nakłaniać jednego z pracowników firmy zabezpieczającej imprezę do składania fałszywych zeznań.

- Jak wynika z ustaleń, działania zostały podjęte w celu ukrycia zaniechania prawidłowych działąń w zakresie zabezpieczenia i ochrony imprezy

- dodała prok. Wawryniuk.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl