Morawiecki dostał zaproszenie od premiera Ukrainy

Premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman poinformował, że zaprosił premiera Polski Mateusza Morawieckiego do złożenia wizyty na Ukrainie. Premier Morawiecki potwierdził, że Polska wspiera aspiracje euroatlantyckie Ukrainy - powiedziała rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

flickr.com/Juanedc/CC BY 2.0

- Premier Ukrainy przekazał gratulacje premierowi Mateuszowi Morawieckiemu z okazji objęcia urzędu szefa rządu. Premierzy potwierdzili, iż istotne jest pogłębianie obustronnej współpracy w obszarze ekonomicznym, bezpieczeństwa, kultury oraz z wielu innych, np. w sferze samorządowej. Wskazali też na potrzebę prowadzenia dialogu historycznego. Premier potwierdził, że Polska wspiera aspiracje euroatlantyckie Ukrainy i zamierza kontynuować wsparcie w tej dziedzinie - poinformowała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Według komunikatu Hrojsmana, zamieszczonego na Facebooku, przeprowadził on rozmowę telefoniczną z polskim premierem, podczas której obie strony potwierdziły, że nastawione są na dialog i strategiczne partnerstwo.

Zdaniem ukraińskiego premiera takie partnerstwo dotyczy szeregu kwestii od gospodarki i przyszłości energetycznej, po sformułowanie agendy dla prac Polski jako niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ przez następne dwa lata.

- Zaprosiłem kolegę do odwiedzenia Kijowa w dogodnym dla niego terminie - napisał ukraiński premier.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Mateusz Morawiecki #Ukraina #Wołodymyr Hrojsman

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo