Czystki w Ministerstwie Finansów Uzbekistanu

562 pracowników ministerstwa finansów Uzbekistanu zwolniono w związku z poleceniem prezydenta Szawkata Mirzijojewa, by resort "wykorzenił nieefektywność" i pozbył się "szpiclów" szargających jego reputację - podał dziś Reuters, powołując się na uzbecką agencję UzA.

BBC/screen

W ubiegłym tygodniu resort znalazł się w ogniu krytyki ze strony prezydenta również za "nieodpowiednio skonstruowany budżet państwowy, niepowodzenie w kwestii finansowania istotnych projektów w wielu prowincjach" i zawyżanie wyników gospodarczych.

Ministerstwo zatrudnia ok. 3 tys. osób, kolejnych 13 tys. pracuje w jednostkach podlegających resortowi.
Jak twierdzi UzA, zwolnieni pracownicy byli zatrudnieni za czasów "poprzedniego ministra". Agencja Reutera zauważa, że może chodzić o Rustama Azimowa, byłego ministra finansów i wicepremiera, zdymisjonowanego przez prezydenta w czerwcu.

Mirzijojew objął fotel prezydenta kraju w grudniu 2016 roku, po śmierci Islama Karimowa, który twardą ręką rządził krajem od upadku ZSRR.

Podczas pierwszego roku sprawowania urzędu Mirzijojew zrekonstruował rząd i zarządził wprowadzenie reform gospodarczych. W ubiegłym miesiącu Mirzijojew mianował na ministra finansów Dżamszida Kuczkarowa.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#czystki #zwolnienia #Ministerstwo Finansów #Uzbekistan

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo