Nocna próba przemytu na lotnisku w Warszawie

Udaremniony przemyt papierosów na lotnisku Chopina w Warszawie / mf.gov.pl

  

Blisko 100 tys. sztuk zabezpieczonych papierosów – to efekt próby nielegalnego wwozu wyrobów tytoniowych, udaremnionej przez funkcjonariuszy mazowieckiej KAS na Lotnisku Chopina w Warszawie - poinformowała dziś w komunikacie Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

W komunikacie IAS podano, że przemyt 91 tys. 920 sztuk papierosów, które znajdowały się w bagażu podróżnych wykryli na przejściu granicznym - Lotnisko Chopina, funkcjonariusze Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego III "Port Lotniczy" w Warszawie.

Dwóch obywateli Ukrainy podróżujących z Odessy zostało skierowanych do kontroli celno-skarbowej z korytarza "zielona linia - nic do zgłoszenia" - podano w komunikacie.

Podróżni planowali kolejny lot do Mediolanu, jednakże licząc na mniejszą czujność funkcjonariuszy podczas nocnej zmiany, zdecydowali się wycofać swój bagaż rejestrowany i zakończyć podróż w Polsce

 - dodano.

Po kontroli okazało się, że w bagażu znajdują się wyłącznie kartony papierosów z ukraińskimi znakami akcyzy.
Papierosy zostały zajęte do sprawy karnej skarbowej i złożone do magazynu depozytowego. Kwota potencjalnych uszczupleń cła i podatków wynosi ponad 105 tys. zł.

 - poinformował IAS.

Jak wskazała cytowana w komunikacie rzeczniczka prasowa IAS Anna Szczepańska, "z doświadczeń funkcjonariuszy wynika, że podróżni – przemytnicy, to prawdopodobnie członkowie zorganizowanej grupy, która próbuje rozprowadzać nielegalne wyroby tytoniowe z Ukrainy do krajów Europy Zachodnie".

Działania mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej będą nadal ukierunkowane na przeciwdziałanie takim próbom przemytu

- podkreśliła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, mf.gov.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w Waszyngtonie

/ twitter.com/chriscollison

  

Jedna osoba zginęła a pięć zostało rannych w wyniku strzelaniny na ulicach Waszyngtonu, która miała miejsce w czwartek ok. godz. 22:00 czasu lokalnego - podał Reuters, powołując się na miejscową policję.

Na razie nie wiadomo, ile osób wszczęło strzelaninę i czy jej sprawca lub sprawcy zostali schwytani. Wcześniej lokalne telewizje informowały, że strzelać zaczęło kilku napastników, przeciwko którym policja wszczęła "zmasowaną" akcję.

Strzelanina miała miejsce w dzielnicy Columbia Heights, na skrzyżowaniu ulicy 14. i Columbia Road, ok. 3 km od Białego Domu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl