Strzelanina w... fabryce słodyczy w Moskwie

/ janmarcust; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Jedna osoba zginęła podczas strzelaniny w fabryce słodyczy w Moskwie. Były właściciel fabryki otworzył ogień na terenie zakładu - informuje rosyjski Komitet Śledczy. Według mediów w wyniku strzelaniny trzy osoby zostały ranne.

Niektóre rosyjskie media informowały, że napastnik wziął zakładników, moskiewska policja zdementowała jednak te doniesienia. Służby potwierdziły, że mężczyzna ukrył się na terenie obiektu.

- Były właściciel fabryki, znajdujący się na jej terenie, pokłócił się z obecnym kierownictwem. Następnie chwycił za broń i oddał kilka strzałów, raniąc ochroniarza, który zmarł wskutek odniesionych ran - oświadczył Komitet Śledczy.

Były właściciel zadzwonił do radia Business FM i powiedział, że broni się przed „gangiem”, który „jest w zmowie” z moskiewską prokuraturą w celu przejęcia jego majątku. Dodał, że „będzie walczyć do końca”.

Władze nie skomentowały na razie zarzutów wysuniętych przez mężczyznę.

Jak donosi AP, w styczniu ma ruszyć postępowanie upadłościowe fabryki, na terenie której doszło do strzelaniny.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kaleta: orzeczenie WSA ws. Dahlberga 5 przeczy idei powołania komisji weryfikacyjnej

Sebastian Kaleta / https://twitter.com/sjkaleta

  

Uchylenie przez Wojewódzki Sąd Administracyjny decyzji komisji weryfikacyjnej ws. nieruchomości przy ul. Dahlberga 5 przeczy idei powołania komisji; de facto sąd chce zakazać stosowania ustawy uchwalonej przez Sejm - ocenił przewodniczący komisji Sebastian Kaleta.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił dzisiaj decyzję komisji weryfikacyjnej z czerwca zeszłego roku ws. nieruchomości przy ul. Dahlberga 5 i umorzył dalsze postępowanie. Skargę na rozstrzygniecie komisji złożył m.in. nazywany przed media "handlarzem roszczeń" Marek M.

"Rozstrzygnięcie WSA przeczy idei powołania Komisji, de facto sąd chce zakazać stosowania ustawy uchwalonej przez Sejm (mimo, że nie kwestionuje jej konstytucyjności)" - napisał na Twitterze Kaleta.

 

 

 

Aktywista miejski zaangażowany w wyjaśnianie spraw reprywatyzacyjnych Jan Śpiewak ocenił, że w WSA doszło do "grandy". "Granda w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. Właśnie umorzył sprawę i oddał kamienicę na Dahlberga rodzinie kryminalisty Marka Mossakowskiego. Sąd podważył właśnie właściwe całą ustawę i uprawnienia komisji. Idą na ostro. Grubo" - napisał Śpiewak.

 

 

Sąd w uzasadnieniu wyroku wskazał m.in., że decyzje w sprawie tej nieruchomości zostały wydane przed wejściem w życie ustawy o komisji reprywatyzacyjnej.

Nabywając roszczenia dekretowe, podmiot, który te roszczenia nabył, nie mógł wiedzieć, że w przyszłości z tego tytułu będą dla niego wynikały jakieś negatywne skutki prawne

- zaznaczyła sędzia Anna Falkiewicz-Kluj.

Takie nieprawomocne rozstrzygniecie sadu, jeśli się uprawomocni - jak powiedziała PAP pełnomocniczka m.st. Warszawy mec. Elżbieta Buczek - kończy sprawę nieruchomości przy Dahlberga 5, a decyzje reprywatyzacyjne pozostają w mocy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl