Prezydent Duda złożył kondolencje Filipinom

Wyrazy najgłębszego współczucia poszkodowanym i rodzinom ofiar sztormu na Filipinach oraz pożaru w centrum handlowym w mieście Davao - przekazał prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej skierowanej do prezydenta Filipin Rodrigo Duterte.

prezydent.pl

„Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomości o wielu ofiarach sztormu na Filipinach oraz osobach, które zginęły w pożarze w centrum handlowym w mieście Davao. W imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, przekazuję wszystkim poszkodowanym oraz rodzinom ofiar wyrazy najgłębszego współczucia”

- napisał prezydent w depeszy kondolencyjnej zamieszonej dziś na stronie prezydenckiej kancelarii.

Jak podały dziś siły bezpieczeństwa, do 240 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych spowodowanych przez burzę tropikalną Tembin, która w ostatnich dniach przeszła nad południową częścią Filipin. Z kolei - według ostatnich informacji - w pożarze centrum handlowego w mieście Davao na południu Filipin - do którego doszło w sobotę rano czasu lokalnego - zginęło najprawdopodobniej 37 osób.

„W tym wyjątkowym okresie Świąt Bożego Narodzenia ze szczególną przykrością przyjąłem wiadomość o tej wielkiej tragedii. Łącząc się w modlitwie z najbliższymi ofiar, pragnę zapewnić o solidarności Narodu Polskiego z Narodem Filipińskim. Wszystkim rannym życzę szybkiego powrotu do zdrowia”

- napisał prezydent Duda.

Wyraził jednocześnie „najwyższe uznanie dla wszystkich służb, które w wyjątkowo trudnych warunkach, często z narażeniem własnego życia, pospieszyły z pomocą poszkodowanym”.

Pożar w centrum handlowym NCCC Mall w Davao wybuchł na trzecim piętrze czterokondygnacyjnego budynku, gdzie znajdowały się m.in. tekstylia, meble i wyroby z tworzyw sztucznych. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzenił, odcinając drogi ucieczki wielu ludziom. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

 

 

Źródło: PAP, niezalena.pl

#Duda #kondolencje #Filipiny #pożar

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo