Klucze do domu to już przeżytek. Ten gadżet pozwala o nich zapomnieć

FIBARO Intercom to najnowszy i jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie elementów polskiego systemu smart home. Urządzenie, które debiutuje obecnie na europejskich rynkach nie tylko pozwala obsługiwać wysokiej jakości wideo rozmowy, ale również daje możliwość zdalnego zarządzania dostępem do domu i mieszkania oraz pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa i wygody domowników.

fibaro.com, mat. pras.

Ten nietypowy gadżet w formie intercomu łączy w sobie funkcje nowoczesnego domofonu oraz urządzenia kontrolującego dostęp do domu, zapewniając wysokie poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad tym, kogo wpuszczamy. Intercom może być zamontowany gdziekolwiek w pobliżu drzwi frontowych lub np. bramy wjazdowej na posesję. Jako jedno z niewielu tego typu urządzeń na rynku pozwala na przesyłanie wideo o jakości Full HD (1080p) oraz z bardzo szerokim kątem widzenia kamery do 180 stopni w perspektywie tzw. rybiego oka. Pozwala to na podgląd i nagrywanie nie tylko osób, które dzwonią do naszych drzwi, ale również rejestrowanie tego, co dzieje się wokół domu lub posesji.

Co szczególnie istotne, urządzenie może nawet służyć jako dodatkowa kamera w systemie monitoringu. Dzięki zastosowaniu diody podczerwieni Intercom posiada również specjalny tryb nocny, który aktywuje się, kiedy urządzenie wykryje niskie natężenie światła. Takie rozwiązanie pozwala na nagrywanie wideo wysokiej jakości, nawet po zmroku. Nagrania mogą być przechowywane na karcie SD.

Jedno urządzenie może zarządzać dostępem do dwóch wejść, na przykład drzwi, bram lub furtek. Dzięki zastosowaniu Intercomu FIBARO oraz inteligentnych zamków nie trzeba pamiętać o kluczach do domu. Urządzenie pozwala otwierać drzwi za pomocą przypisanego, do każdego z użytkowników, kodu PIN lub telefonu, komunikującego się za pomocą Bluetooth albo aplikacji mobilnej. Co więcej, istnieje możliwość zdalnego dostępu dla gości. Intercom zapewnia możliwość prowadzenia wideo rozmów, na podstawie których np. z biura, za pomocą aplikacji mobilnej, możemy zdecydować, że chcemy wpuścić kogoś do swojego domu. W przypadku, gdy nikt z domowników nie może odebrać rozmowy, goście mogą nagrać wiadomość wideo dla gospodarzy.

Wysoką jakość dźwięku zapewniają: wbudowany głośnik oraz mikrofon, z funkcją usuwania szumów. Intercom posiada również czujnik zbliżeniowy, dzięki czemu może się np. podświetlić po wykryciu ruchu, ułatwiając gościom znalezienie przycisku dzwonka po zmroku. Warto wiedzieć, że FIBARO Intercom może być podłączony zarówno przez sieć bezprzewodową WiFi jak i LAN.

Podłączenie intercomu do centralki systemu FIBARO (choć urządzenie tego nie wymaga dla poprawności działania) pozwala na dostęp do wielu kolejnych możliwości, w tym zaprogramowanie całych sekwencji zachowań systemu, np. gdy urządzenie wykryje ruch, automatycznie może zostać podświetlona przestrzeń wokół wejścia. Gdy użytkownik wpisze PIN lub zbliży telefon do urządzenia zamontowanego w domu, centralka systemu może rozbroić alarm, otworzyć zamek w drzwiach wejściowych i zapalić światła w korytarzu. Możliwe jest m.in. skonfigurowanie kilku urządzeń w ramach jednego domu, by zarządzać wszystkimi obecnymi w budynku wejściami.

Gadżet ma designerską formę okrągłego, niewielkiego dysku wykończonego na wysoki połysk. To kolejne rozwiązanie polskiego producenta łączące wyjątkowy design z najnowocześniejszą technologią. Co ciekawe, cały system jest stworzony, rozwijany i produkowany w Polsce, a w przeciągu zaledwie kilku lat, zadomowił się na sześciu kontynentach, w przeszło stu krajach, stając się jednym z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie.

fot. fibaro.com, mat. pras.)

 

 

Źródło: niezalezna.pl, fibaro.com, mslgroup.pl

#klucze #dom #smart home #smart dom #intercom #domofon #nowe technologie #gadżet #gadżety

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo