Problematyczne Caracale. Rusza śledztwo w sprawie korupcji przy zakupie śmigłowców

Kuwejt poinformował, że zlecił przeprowadzenie śledztwa w sprawie umowy z producentem samolotów Airbus na dostarczenie siłom powietrznym 30 wojskowych śmigłowców wielozadaniowych H225M Caracal. Śledztwo w sprawie zakupu Caracali zalecił premier Kuwejtu, Dżabir Mubarak al-Hamad as-Sabah.

mat. pras.

Postanowiono przenieść sprawę helikopterów caracal do Krajowej Komisji Antykorupcyjnej w celu zbadania jej i podjęcia wszelkich kroków w tym zakresie – poinformował minister Anas al-Saleh.

Ponadto minister oświadczył, że śledztwo w sprawie zakupu Caracali zalecił premier Kuwejtu, Dżabir Mubarak al-Hamad as-Sabah.

Kuwejt złożył zamówienie w sierpniu zeszłego roku, po tym, gdy ówczesny francuski prezydent Francois Hollande został w maju zaproszony przez przywódców z Zatoki Arabskiej na szczyt w Arabii Saudyjskiej. 

Według Airbusa umowa z Kuwejtem obejmowała zarówno dostawę trzydziestu Caracali oraz usług oraz wsparcia eksploatacji. Dokładny zakres pakietu nie był jednak znany. Ponadto za 50 śmigłowców H225M Caracal Polska miała zapłacić 13 mld zł, podczas gdy Kuwejt za 30 tylko 4,5 mld zł.

 

 

Źródło: wiadomosci.tvp.pl, wsj.com, niezalezna.pl

#Caracal #Kuwejt #Airbus #korupcja #śledztwo

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo