Piłkarz roku „The Guardian”. Wysokie miejsce Lewandowskiego

Kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej, Robert Lewandowski, zajął siódme miejsce w plebiscycie brytyjskiego dziennika "The Guardian" na najlepszego piłkarza 2017 roku. Zwyciężył Argentyńczyk Lionel Messi. Listę stu najlepszych piłkarzy stworzyło 169 ekspertów z 63 krajów.

facebook.com/rl9official

W ubiegłym roku Lewandowski, który jest jedynym Polakiem w zestawieniu, również był siódmy, a dwa lata temu zajął piąte miejsce.

Talizman Polski utrzymał się w czołowej dziesiątce, ale nie jest już najwyżej sklasyfikowanym "numerem 9" w zestawieniu. Wyprzedził go Anglik Harry Kane. Tak czy inaczej, 29-latek został pierwszym w historii zdobywcą 16 goli w kwalifikacjach ważnego turnieju międzynarodowego. Poza tym strzelił co najmniej 16 goli w każdym sezonie od 2011. W każdej innej erze to wystarczyłoby, żeby walczyć o najwyższe miejsce, ale - jak sam zauważył w jednym z wywiadów - obecność Messiego i Ronaldo ogranicza jego szanse – napisano w krótkiej sylwetce.

W 2017 roku kapitan biało-czerwonych zdobył łącznie 53 bramki dla Bayernu Monachium i drużyny narodowej w 54 występach. Ma szansę być najskuteczniejszym piłkarzem pod tym względem, ex aequo z Messim, Portugalczykiem Cristiano Ronaldo i Urugwajczykiem Edinsonem Cavanim. Messi i Ronaldo rozegrają jeszcze jedno spotkanie, a Lewandowski i Cavani - już nie.

Drugie miejsce w plebiscycie zajął Ronaldo, a trzecie - Brazylijczyk Neymar. Dalej sklasyfikowano Belga Kevina De Bruyne, Kane'a i Chorwata Lukę Modrica.

"The Guardian" wysłał jurorom plebiscytu listę ponad 500 piłkarzy, z której kazał każdemu wybrać 40 nazwisk i uszeregować je od pierwszego do 40. miejsca. Numer jeden u każdego głosującego otrzymał 40 punktów, numer dwa - 39 i tak dalej. Po zsumowaniu, dziennik ogłosił na swojej stronie internetowej zestawienie stu najwyżej ocenionych graczy.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Robert Lewandowski #The Guardian #plebiscyt #piłkarz roku #piłka nożna

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo