UJAWNIAMY dane, które pogrążą KOD i spółkę. Tak w liczbach wyglądały ich spędy pod sejmem

/ fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Jeśli ktoś uwierzył – a niektórzy propagandyści z mediów przeciwnych dobrej zmianie taki kit próbowali wciskać – że w protestach przed sejmem brały nieprzebrane tłumy, to koniecznie powinien zapoznać się z tymi liczbami. Tzw. KOD, Obywatele RP i pomniejsze grupy nie potrafili wspólnie zmobilizować zbyt wielu ochotników do demonstrowania. Za to koszt zabezpieczenia ich kabaretowych spędów kosztował wszystkich niemałe pieniądze.

W pierwszych dniach grudnia przed sejmem spotykali się „obrońcy demokracji” różnej maści, żeby urządzać tam protesty przeciwko prezydenckim ustawom o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. To właśnie wtedy popis chamstwa dał „Farmazon”, który wulgarnie zaatakował reporterkę TVP

Jak ustalił portal Niezalezna.pl, organizatorami demonstracji były osoby prywatne oraz Komitet Obrony Demokracji. Niektórzy próbowali narzucić narrację, z której wynikało, że owe spędy odbywają się na masową skalę. Prawda jest jednak zupełnie inna. 

Z danych policji, do których dotarł portal Niezalezna.pl, wynika, że protestujących tak naprawdę był garstka. I tak szacunkowa liczba osób uczestnicząca w zgromadzeniach wyniosła: 5 grudnia – około 385 osób, 6 grudnia – około 120 osób, 7 grudnia – około 150 osób, 8 grudnia – około 350 osób

Okazuje się zatem, że bronić nadzwyczajnej kasty przez cztery dni chciało łącznie około tysiąca osób. To bardzo licho, jeśli wziąć pod uwagę, że pod sejm ściągnęli nie tylko kodziarze, ale i przedstawiciele oraz sympatycy innych organizacji. 

Za to koszty zabezpieczenia przez policję tych niewielkich protestów oraz zaangażowanie środków okazały się naprawdę pokaźne. 

W zabezpieczeniu zgromadzeń odbywających się w dniach 5 do 8 grudnia w okolicy Sejmu RP łącznie udział wzięło 2998 funkcjonariuszy oraz 575 pojazdów różnego typu 
– poinformował nas Sylwester Marczak, rzecznik prasowy stołecznej policji.

Szacunkowy koszt użycia sił i środków w celu zabezpieczenia przedmiotowych zgromadzeń wyniósł 515 950,95 złotych 
– dodał Marczak.

Tak, to nie błąd, czterodniowe „występy” nielicznej grupki „obrońców demokracji” kosztowały podatników ponad pół miliona złotych!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Izrael wciąż bez rządu

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/krystianwin

  

Fiaskiem zakończyły się w Izraelu wysiłki na rzecz utworzenia rządu po wrześniowych wyborach parlamentarnych. W środę tuż przed północą czasu miejscowego minął termin sformowania koalicji rządowej. Jak poinformował parlament, nowe wybory odbędą się w marcu.

Po raz pierwszy w historii Izraela będą to trzecie wybory parlamentarne w tym kraju w ciągu niespełna roku.

Według wcześniejszych sondaży kolejne głosowanie zakończy się takim samym wynikiem, jak ostatnie wybory z września, co doprowadzi zapewne do kolejnych wielu miesięcy koalicyjnych negocjacji.

W historii Izraela jeszcze żadna partia nie uzyskała w wyborach większości pozwalającej na samodzielne utworzenie rządu, dlatego gabinety koalicyjne są w tym kraju normą.

Wybory z 17 września wygrał centrolewicowy sojusz Benny'ego Gantza Niebiesko-Biali, zdobywając 33 mandaty w 120-miejscowym Knesecie, a centroprawicowy Likud Netanjahu wywalczył 32 mandaty.

Prezydent Izraela Reuwen Riwlin powierzył 23 października Gantzowi, byłemu szefowi sztabu generalnego izraelskiej armii, misję utworzenia gabinetu. Ten jednak nie zdołał sformować koalicyjnego rządu. Fiaskiem zakończyła się także podjęta przez premiera Benjamina Netanjahu próba nakłonienia swego politycznego rywala, Benny'ego Gantza, do utworzenia rządu jedności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl