Obronili pomnik Jana Pawła II

  

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia z Francji dotarła dobra wiadomość. Po wielu protestach, jakie odbyły się w Paryżu i Ploërmel, pomnik Jana Pawła II pozostanie na swoim miejscu w nienaruszonym stanie.

To zakończenie skandalu po bulwersującej decyzji francuskiej Rady Stanu, która powołując się na ustawę z 1905 r. o rozdziale Kościoła i państwa, nakazała burmistrzowi miasta Ploërmel usunięcie krzyża wieńczącego monument Jana Pawła II. Natychmiast po tej decyzji w Paryżu i Ploërmel odbyły się demonstracje w obronie pomnika. W demonstracjach uczestniczyli członkowie Klubu „Gazety Polskiej” z Paryża, Komitetu Obrony Pomników Jana Pawła II i francuskie organizacje katolickie. Francuzi i Polacy razem stanęli w obronie pomnika, symbolu europejskiej cywilizacji, kultury i chrześcijańskiej tradycji, przypominając, że są to nasze wspólne korzenie. Według informacji red. Franciszka Ćwika, który rozmawiał z merem Ploërmel Patrickiem le Diffonem, pomnik zostanie przesunięty o kilka metrów, na teren prywatny, stanowiący własność miejscowej diecezji. Miejmy nadzieję, że ta decyzja będzie kamyczkiem, który poruszy lawinę powrotu Francuzów do chrześcijańskich korzeni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl