Rośnie nowy lider na rynku IT. Polska grupa technologiczna szturmem podbija branżę

Informatyczna firma z Białegostoku w dość krótkim czasie wyrasta na nowego lidera branży nie tylko na skalę regionu, ale i Polski. Okazuje się, że nowe technologie są niezwykle atrakcyjnym modelem biznesowym. Technologiczna grupa kapitałowa TenderHut swoimi wynikami i zwiększeniem przychodów w ciągu ostatniego roku zwróciła na siebie uwagę specjalistów branży IT.

geralt; pixabay.com / Creative Commons CC0

Osiągnięcia firmy zostały dostrzeżone przez niezależny ranking Deloitte Fast 500 EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka), w którym Grupa TenderHut znalazła się jako jedna z najszybciej rozwijających się 25 polskich firm. Koniec tego roku przyniesie grupie estymowany przychód na poziomie przekraczającym 17,5 mln złotych. Dla porównania: rok 2015 spółka zamknęła przychodem skonsolidowanym na poziomie 6,44 mln zł , a rok 2016 na poziomie 8,87 mln zł.

– Rok 2017 to dla nas bardzo intensywny czas pracy, a kolejny wcale nie będzie lżejszy – z mówi Robert Strzelecki, wiceprezes Grupy TenderHut, w skład której obecnie wchodzą 4 profilowane spółki: SoftwareHut, Solution4Labs, LegalHut i ProtectHut.

730 tys. złotych to dofinansowanie, które firma pozyskała w 2017 roku na przygotowanie spółki do wejścia na Warszawską Giełdę. Środki pozyskane zostały w ramach programu „Wsparcie MŚP w dostępie do rynku kapitałowego – 4Stock” realizowanego przez PARP.

- Wejście na giełdę jest dla nas strategicznym projektem na najbliższe lata. Planujemy pozyskać z rynku ponad 20 mln złotych i przekroczyć 65 milionowy próg wymaganej kapitalizacji spółki ze sporym zapasem. Myślimy o organizacji debiutu w pierwszym kwartale 2019 - mówi Robert Strzelecki.

Grupa z pozyskanych środków planuje dokonać akwizycji kolejnych podmiotów IT działających na lokalnym rynku w Białymstoku i Olsztynie. Zewnętrzne finansowanie zapewni firmie także możliwość realizacji szeregu przedsięwzięć. Wśród głównych celów znajduje się dalsza ekspansja na zagraniczne rynki, rozwój innowacyjnych produktów oraz rozbudowa infrastruktury badawczo-rozwojowej.
 
 Spółka z założenia i praktyki biznesowej realizuje głównie projekty poza granicami Polski. Innowacyjne aplikacje z zakresu bankowości elektronicznej realizowane na rynkach Ameryki Łacińskiej czy współpraca z Microsoft przy rozwoju technologii AR (augmented reality – rozszerzanej rzeczywistości) to tylko wybrane projekty, nad którymi na co dzień pracują inżynierowie oprogramowania spółki. Firma oprócz projektów na zlecenie zagranicznych kontrahentów rozwija autorskie rozwiązania, które skutecznie komercjalizuje. Jednym z nich jest wprowadzona na rynek w 2017 roku aplikacja Zonifero, która ma szansę zrewolucjonizować codzienną pracę w tysiącach polskich i zagranicznych biur.

- Zonifero jest naszym autorskim projektem z zakresu Digital Office Management, który najpierw przygotowany był na nasze wewnętrzne biurowe potrzeby, ale w szybkim czasie udało się nam go skomercjalizować. Aplikacja została wdrożona już u kilku naszych stałych, zagranicznych klientów, a w Polsce jest wdrażana w dużych międzynarodowych korporacjach i instytucjach publicznych, trwają również rozmowy z uczelniami oraz organizatorami festiwali muzycznych i targów, gdzie optymalizacja zarządzania przestrzenią jest również bardzo potrzebna  – tłumaczy Strzelecki.

 


Źródło: niezalezna.pl, media.synertime.pl

#IT #informatyka #cyberbezpieczeństwo #komputer #internet

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo