Szefowa brytyjskiego rządu z ważną wizytą w Polsce. Wizyta jest tajna? Na portalu Agory nie ma o niej ani słowa

Gdy większość mediów w Polsce do godziny 16:25 zdążyło już opublikować co najmniej po kilka tekstów na temat niezwykle istotnej wizyty premier Wlk. Brytanii Theresy May w Polsce, czytelnicy portalu gazeta.pl żyją w błogiej nieświadomości. Z lektury portalu wydawanego przez Agorę wynika, że w zasadzie nie dzieje się nic nadzwyczajnego. A kluczowe polsko-brytyjskie konsultacje i podpisanie bilateralnego traktatu obronnego? Nie ma o tym ani słowa. Są za to inne tematy... i to jakie...

Piotr Galant / Gazeta Polska

Dziś podpisana została polsko-brytyjska umowa o współpracy w dziedzinie obronności, jednak sądząc po tytułach tekstów opublikowanych na łamach portalu gazeta.pl, w zasadzie od bilateralnego porozumienia pomiędzy Polską i Wielką Brytanią ważniejsza okazała się wiadomość o tym, że sztuczna inteligencja napisała... nowy rozdział "Harry'ego Pottera". To nie żart. Do godziny 16:25 na stronie głównej portalu gazeta.pl o wizycie Theresy May w Polsce nie było nawet najmniejszej wzmianki.

 

„Podkarpacie: 44-latek napastował teściową pod nieobecność żony. Dramat trwał od dawna”
 
 „Wojewoda zmieniła patronów kolejnych ulic. W Kurzelowie został nim publicysta Radia Maryja ”
 
„Jeżeli nie przeżyłeś świąt w PRL-u, to nie rozwiążesz tego quizu. Przykro nam, ale nie masz szans”
   i prawdziwa „perełka”:
„Ron zaczął zjadać rodzinę Hermiony". Sztuczna inteligencja napisała rozdział Harry'ego Pottera”


 To tylko kilka tytułów informacji, które jeszcze o godzinie 16:25 można było znaleźć na stronie głównej portalu gazeta.pl.

A wizyta premier Wielkiej Brytanii w Polsce? O tym najwyraźniej czytelników ktoś „zapomniał” poinformować.

No to w telegraficznym skrócie przypomnijmy, o czym nie poinformowała swoich czytelników redakcja portalu gazeta.pl:
 
Od powitania premier Wielkiej Brytanii Theresy May przez premiera Mateusza Morawieckiego w Belwederze rozpoczęły się przed południem w Warszawie polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe, których tematem ma być bezpieczeństwo i współpraca dwustronna.
 
Jak podkreślił wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich Konrad Szymański centralnym punktem konsultacji było spotkanie szefów obu rządów. Same rozmowy „toczyły się także przy stolikach: spraw zagranicznych, obrony narodowej, spraw wewnętrznych, gospodarki i finansów”.
 
W składzie brytyjskiej delegacji oprócz szefowej brytyjskiego rządu, znajdą się: minister spraw zagranicznych Boris Johnson, minister spraw wewnętrznych Amber Rudd, minister obrony Gavin Williamson, minister finansów Philip Hammond oraz minister ds. biznesu, energii i strategii przemysłowej Greg Clark.
 
Po spotkaniu szefów rządów oraz sesji plenarnej pod przewodnictwem premier May i premiera Morawieckiego odbyło się spotkanie z polskimi i brytyjskimi żołnierzami, a przed godziną 15:00 wspólna konferencja prasowa.

 
CZYTAJ WIĘCEJ: Wzruszające słowa premier Wlk. Brytanii do polskich żołnierzy: „Żaden inny kraj nie wysłał tak wielu lotników”

Następnie podpisany został podpisany polsko-brytyjski traktat obronny. Zakres tematyczny porozumienia obejmuje m.in. współpracę wojskową, w tym dotyczącą obrony terytorialnej, a także wspólne działania przemysłu obronnego oraz wymianę informacji dot. zamówień dla armii obu państw.

 Ponadto premier Theresa May zwróciła uwagę na współpracę Polski i Wielkiej Brytanii w walce z rosyjską dezinformacją i fake newsami.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Polsko-brytyjski traktat obronny podpisany. „Będziemy współpracować w walce z rosyjską dezinformacją”

Najważniejszymi tematami konsultacji były kwestie dotyczące bezpieczeństwa i współpracy gospodarczej Polski i Wielkiej Brytanii, szczególnie z uwzględnieniem perspektywy Brexitu. Innym omawianym podczas dzisiejszych rozmów wyzwaniem zdaniem wiceszefa MSZ Konrada Szymańskiego było takie ukształtowanie przyszłych relacji w zakresie bezpieczeństwa, by „potencjał Wielkiej Brytanii nadal służył europejskiemu bezpieczeństwu”.

 

 Źródło: niezalezna.pl, gazeta.pl

 

#gazeta.pl #media #dezinformacja #Theresa May #Wielka Brytania #traktat obronny

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo