Bezczelność Tuska, Junckera i Timmermansa! Atakują Polskę, a po cichu podnieśli sobie pensje

/ EU2017EE Estonian Presidency; creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

  

Praworządność praworządnością, ale kasa musi się zgadzać. Eurokraci jeszcze przed Bożym Narodzeniem zdążyli przepchnąć podwyżkę zarobków dla 38 tysięcy brukselskich urzędników, w tym eurokomisarzy i eurodeputowanych. Tusk i Juncker będą teraz zarabiać o 500 euro więcej miesięcznie. Podatników zmiany te kosztować będą dodatkowych 100 milionów euro rocznie!

Zarobki eurokratów wzrosną o ok. 1,5 proc.- i to z datą wsteczną, bo od 1 lipca 2017 r. Tu jakoś prawo może działać wstecz! Doszły do tego jeszcze różne ulgi podatkowe.

A przecież przedtem unijni urzędnicy nie mogli narzekać na wynagrodzenia. Aż 800 z nich zarabiało więcej niż kanclerz Niemiec Angela Merkel, która dostaje co miesiąc 18 388 euro.

Teraz - po podwyżkach wynoszących w ich przypadku ok. 500 euro miesięcznie - na konto Donalda Tuska, szefa Rady Europejskiej, oraz Jean-Claude'a Junckera, przewodniczącego Komisji Europejskiej, wpływać będzie każdego miesiąca po 32 200 euro!

Miesięczne pobory sześciu wiceprzewodniczących Komisji Europejskiej, w tym Fransa Timmermansa, wzrosną o ok. 450 euro, do 30 317 euro. Komisarze zarabiać będą z kolei 26 236 euro miesięcznie.

Podatników te podwyżki kosztować będą dodatkowych 100 mln euro rocznie!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Bild, express.co.uk

Tagi

Wczytuję komentarze...

Droga krajowa 17 po wypadku już przejezdna

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/GDDKiA

  

W miejscowości Zakręt zderzył się autokar z busem. Dwie osoby zostały ranne. Droga jest już przejezdna.

"Około 5.30 rano na szosie lubelskiej na wysokości ulicy Górnej doszło do zderzenia autokaru z busem. Kierowcy obu pojazdów są trzeźwi, a dwie osoby zostały przewiezione do okolicznych szpitali"

- powiedział dyżurny Komendy Stołecznej Policji kom. Jarosław Florczak.

[polecam:https://niezalezna.pl/259782-ranni-po-zderzeniu-busa-i-autokaru]

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad droga w tym miejscu jest już całkowicie przejezdna.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl