Pizza, która nie zmieniła Polski

  

Mało kto to pamięta, ale wczoraj minął rok, gdy okupującym Sejm posłom PO i Nowoczesnej dostarczono pizzę z jednej z warszawskich restauracji.

Sprawa stała się polityczna, bo na pudełku z plackiem któryś z pracowników dedykacją wyraził swoje poparcie dla KOD-u (w domyśle dla całej ferajny zgromadzonej zarówno przed budynkiem na Wiejskiej, jak i w jego wnętrzu). Gdy zdjęcie pudełka umieściła na Twitterze Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Nowoczesnej, pizzeria z warszawskiej Ochoty przeżyła poważny kryzys wizerunkowy. Wtedy jednak posłance od zarządzającego wówczas Nowoczesną Ryszarda Petru mogło się wydawać, że prowadzi grę mogącą zmienić układ sił w polityce, a poparcie w lokalnej pizzerii jest na to dowodem. Dziś, rok po tamtych wydarzeniach, KOD-u już właściwie nie ma, a jego ówczesny lider skompromitował się doszczętnie. Ryszard Petru, przedstawiany wówczas z niewiadomych przyczyn jako „polski Kennedy”, stał się pośmiewiskiem i nie liczy się nawet we własnej partii. Scheuring-Wielgus zaś utyskuje, że ludzie wciąż nie potrafią wymówić poprawnie jej nazwiska. I tylko jednego nie wiemy – czy pracownikowi pizzerii tamten feralny placek wciąż odbija się czkawką.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts