Politycznie poprawne życzenia

  

Nie tak dawno pisałem, że po raz pierwszy od dłuższego czasu na świątecznych kartkach z Białego Domu pojawiły się życzenia „Merry Christmas and a Happy New Year”.

Poprzednicy prezydenta Donalda Trumpa, chcąc zachować zasady poprawności politycznej, życzyli Amerykanom „Happy Holidays”. Niestety, jeszcze nie wszyscy w Polsce zrozumieli, że w Stanach Zjednoczonych zachodzą zmiany i Amerykanie wracają do chrześcijańskich korzeni. Z przykrością stwierdzam, że do tej grupy należy Polska Fundacja Narodowa (PFN), która nakręciła spot świąteczny w języku angielskim skierowany do Amerykanów, emitowany w stacji FOX. W spocie ksiądz, pastor, rabin oraz imam w imieniu Polaków składają Amerykanom świąteczne życzenia słowami „Happy Holidays”. Co ciekawe, spotu nie ma na oficjalnej stronie PFN-u, nie ma też żadnej informacji w internecie. Można ów spot zobaczyć tylko na YouTubie. Maciej Świrski, członek zarządu fundacji, brnie dalej, pisząc na Twitterze: „Reklama jest skierowana do Amerykanów, a nie do Polaków i to jest inny krąg kulturowy. Należy mówić językiem zrozumiałym dla odbiorców”. To by znaczyło, że prezydent Trump mówi językiem niezrozumiałym dla Amerykanów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts