Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi "W Tobie jest światło".

Hasło „W Tobie jest światło” powinno odnosić się nie tylko do was, do młodych ludzi, ale też do nas młodych duchem, wszystkich, którzy chcą wypełniać to zawołanie

 - powiedział premier podczas uroczystości w KPRM.

Służba, braterstwo i praca to piękne hasła, one są aktualne i ważne dla nas wszystkich w Radzie Ministrów i wszystkich naszych współpracowników z ministerstwa - podkreślił.

Morawiecki nawiązał również do 36. rocznicy wprowadzenia 13 grudnia 1981 r. stanu wojennego w Polsce.

Parę dni temu przeżywaliśmy coś zupełnie odwrotnego, rocznicę ciemniejszych dni czasów PRL-u. To było takie „jądro ciemności” więc symbolicznie przechodzimy ciągu tych paru dni od tego jądra ciemności do tego momentu, w którym sobie mówimy: „w Tobie jest światło"

- powiedział.

Dziękuję za tę nadzieję, za to, co wy niesiecie ze sobą. A my możemy się zobowiązać, że będziemy też pracowali dla dobra Rzeczpospolitej ze wszystkich naszych sił - podkreślił Morawiecki zwracając się do harcerzy.

Podczas uroczystości w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów obecni byli przedstawiciele rządu, m.in. szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, i minister środowiska Jan Szyszko. Wspólnie odśpiewano kolędę "Przybieżeli do Betlejem".