Amerykańscy prawnicy przeciw polskiej reformie sądów? Sprawdziliśmy ich: to skrajni lewacy

/ patrickblackjr

  

Jedno ze stowarzyszeń adwokackich w USA, American Bar Association (ABA), wezwało polskiego prezydenta RP Andrzeja Dudę do ponownego zawetowania ustaw, które "poważnie podważyłyby niezależność sądownictwa w Polsce". Ale zrzeszeni w ABA prawnicy są nie tylko bezczelni. Jak sprawdził portal Niezalezna.pl - ABA promuje w Stanach Zjednoczonych skrajnie lewackie pomysły.

W oświadczeniu, które wydała prezes ABA Hilarie Bass, wyrażono opinię, że obecne ustawy, tak jak i te z lipca, mogą skutkować przejściem na emeryturę ok. 40 proc. sędziów Sądu Najwyższego oraz usunięciem obecnych sędziów z Krajowej Rady Sądownictwa. Wskazano na "konstytucyjny mandat" KRS do chronienia niezależności sądownictwa.

W oświadczeniu wyrażono obawę, że ustawy, o których mowa, "naruszają polską konstytucję, poza tym, że nie odpowiadają międzynarodowym standardom dotyczącym niezależności sądownictwa".

Wskazano też na rzekomo coraz wyraźniej widoczne "upolitycznienie wymiaru sprawiedliwości".

W oświadczeniu jest informacja, że ABA wysłała do Polski delegację prawników z zadaniem dalszego monitorowania sytuacji i wspierania wysiłków mających na celu zachowanie niezależności sądownictwa.

To teraz parę słów o ABA. W ostatnich latach stowarzyszenie to wielokrotnie wydawało napisane poprawnie politycznym bełkotem rezolucje na temat dyskryminacji osób LGBT, czyli lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów. Styl ten zresztą nie dziwi, bo od 1989 r. ABA w wewnętrznych dokumentach używa... "neutralnego płciowo języka". W 2010 r. stowarzyszenie uchwaliło rezolucję wzywającą każdy stan USA do wprowadzenia tzw. małżeństw homoseksualnych. Wzywało też do zalegalizowania aborcji. Sama szefowa ABA - Hilarie Bass - znana jest w USA z tego, że doprowadziła na Florydzie do zniesienia 20-letniego zakazu adopcji dzieci przez homoseksualistów.

Dodajmy, że przed laty czołową aktywistką ABA była Hillary Clinton.

Czy można dziwić się, że ludzie o takich poglądach bronią zza oceanu "nadzwyczajnej kasty" w Polsce?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Kraków zamyka miejskie parki

/ Magdalia25 / CC BY-SA 3.0 PL (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)

  

Zarząd Zieleni Miejskiej zdecydował o zamknięciu do odwołania trzech ogrodzonych parków miejskich - Dębnickiego, Strzeleckiego i parku Jordana.

W weekend w Parku Jordana było bardzo dużo osób, a co za tym idzie bardzo dużo zgłoszeń na policję od tych, którzy starają się przestrzegać zasad obowiązujących podczas epidemii. Chcemy pomoc policji i straży miejskiej, dlatego postanowiliśmy zamknąć te parki, które zamknąć można

– powiedział dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Piotr Kempf.

Już wcześniej ZZM zdecydował o zamknięciu wszystkich ogrodzonych placów zabaw, siłowni oraz boisk na terenach zielonych w Krakowie. Ale jak mówił dyrektor Kempf zwłaszcza w sobotę, gdy w Krakowie panowała prawdziwie wiosenna pogoda, tłoczno było na wielu terenach zielonych – byli i tacy, którzy mimo ogrodzenia tłumnie korzystali z urządzeń w siłowniach.

Zarząd Zieleni Miejskiej apeluje do mieszkańców o stosowanie się do wytycznych i ograniczenie wychodzenia z domów do absolutnego minimum.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts