Korki powodem ogromnych strat

/ pixabay.com

  

Na sumę 585 milionów euro oszacowano roczne straty firm w 25 miastach we Włoszech spowodowane przez korki uliczne. Najwięcej, bo aż 200 mln euro traci biznes w Rzymie.

Z badań przeprowadzonych przez wiodącego producenta GPS-ów wynika, że korki we włoskich miastach wydłużają średnio jazdę samochodem o jedną czwartą, czyli o około 24 minuty. W Wiecznym Mieście jazda trwa dłużej o 40 proc., co w skali roku oznacza prawie 7 dni dłużej.

Na podstawie dokładnych obliczeń ustalono, że z powodu ulicznych zatorów koszt użytkowania pojazdu wzrasta przeciętnie o 3,75 euro dziennie.

Pod względem natężenia ruchu największy jest on w Palermo na Sycylii, gdzie kierowcy tracą na dojazd o 43 procent czasu więcej. Straty tamtejszych firm szacuje się na prawie 40 milionów euro rocznie.

Odnotowano też, że w ciągu ostatnich 9 lat poziom ruchu w miastach nie zmniejszył się. Sytuacja w Rzymie, Neapolu, Mediolanu i Turynie pogorszyła się w porównaniu z poprzednim rokiem.

„W Palermo, Rzymie i Mesynie ruch osiągnął niepokojący poziom” - podkreślił ekspert Marco Federzoni analizując dane.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ależ mocne! Radny PiS w dwie minuty pokazał, o co chodzi z in vitro. „Nie wkurzajcie Jezusa!”

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

To było wystąpienie w stylu Ronalda Reagana! I nikogo nie zdziwi, że ze strony Lewicy spotkało się z zarzutem szerzenia nienawiści. Zbigniew Czerwiński, radny PiS, w ciągu trwającej dwie minuty inscenizacji wytłumaczył wszystkim tym, którzy dotąd nie do końca rozumieli, o co chodzi z tym in vitro. Na koniec zwrócił się do tych radnych PO, którzy są katolikami: „Nie wkurzajcie Jezusa! Byłem nie dawno z żoną w Mantui. Tam jest taki świetny fresk pokazujący Jezusa wypędzającego kupców ze świątyni”. Na FILMIE poniżej pokaz, po którym wszystko staje się jasne, zaczyna się w 3 minucie i 24 sekundzie.

Wystąpienie Zbigniewa Czerwińskiego, który w czasach walki z komunizmem używał pseudonimu „Szymon Konarski” i był jednym z prekursorów polskiego happeningu, było odpowiedzią na kulturową wojnę, którą rozpoczął w Poznaniu prezydent Jacek Jaśkowiak. Przypomnijmy, że w jej ramach prezydent z PO blokuje odbudowę zburzonego przez hitlerowców Pomnika Wdzięczności, z figurą Chrystusa Króla, natomiast wspiera parady gejów i otwiera całodobowe gabinety ginekologiczne. Teraz PO zapowiedziała przeznaczenie 300 tys. złotych na pilotażowy plan finansowania in vitro.

Film z inscenizacji radnego wielkopolskiego sejmiku, po której osoby dotąd średnio zorientowane zaczynają rozumieć, na czym naprawdę polega „niewinna” procedura in vitro, pokazany został w programie „Wywiad z chuliganem”, od 3 minuty i 24 sekundy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts