Wieczór wspomnień "Polskie grudnie"

/ mat.pras.

  

W imieniu Bielańsko-Żoliborskiego Klubu Gazety Polskiej, portal niezalezna.pl ma zaszczyt zaprosić Państwa na wieczór wspomnień i pamięci pt. "Polskie grudnie", który odbędzie się w czwartek 21 grudnia w Warszawie.

W pierwszej części wieczoru odbędzie się spotkanie z Leszkiem Rysakiem – historykiem i redaktorem Radia Warszawa. Po nim zapraszamy na Koncert Patriotyczny w wykonaniu Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego - bardów odznaczonych niedawno medalami Gloria Artis.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, spotkanie i koncert odbędą się w najbliższy czwartek (21 grudnia) o godz. 19 w  Kościele Zesłania Ducha Świętego w Warszawie przy ul. Broniewskiego 44 (Sala Maxima).

CZYTAJ WIĘCEJ: Paweł Piekarczyk z medalem Gloria Artis

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Kwarantanna w szpitalu w Gostyniu. Objęła 20 pracowników

/ pixabay.com/DarkoStojanovic

  

W związku z potwierdzeniem COVID-19 u pacjentki leczonej w szpitalu w Gostyniu (woj. wielkopolskie) 20 pracowników placówki zostało poddanych kwarantannie. Oddział, gdzie przebywała kobieta został zdezynfekowany i pozostaje otwarty.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu Michał Ostrowski przekazał w poniedziałek PAP, że kwarantanną oprócz 20 pracowników szpitala objęto także pacjentkę oddziału wewnętrznego, która przebywała w tej samej sali co zakażona kobieta. „Jest izolowana” – powiedział.

Dodał, że kiedy przekazano wynik potwierdzający zakażenie pacjentki z Gostynia wirusem SARS-CoV-2 wszyscy pracownicy szpitala, którzy mieli z nią kontakt, byli już w swoich domach.

- Zostali objęci kwarantanną domową. Członkowie ich rodzin podlegają nadzorowi epidemiologicznemu

– wskazał.

W komunikacie gostyńskiego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego podkreślono, że informację o zakażeniu pacjentki otrzymano w niedzielę w godzinach popołudniowych.

Kobieta została przyjęta na oddział wewnętrzny gostyńskiego szpitala w piątek. Według komunikatu pacjentka nie miała objawów zakażenia koronawirusem. W sobotę kobietę przewieziono na dalsze leczenie do szpitala w podpoznańskim Puszczykowie, gdzie zdiagnozowano u niej jeden z objawów COVID-19. Pacjentka została przetransportowana do szpitala zakaźnego w Poznaniu.

Po przekazaniu w niedzielę, w godzinach popołudniowych, informacji o wynikach potwierdzających zakażenie kobiety koronawirusem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego objęto kwarantanną 20 pracowników szpitala w Gostyniu, w tym m.in. 10 pielęgniarek, 4 salowe, 2 lekarzy i ratownika medycznego.

Pomieszczenia szpitala zostały zdezynfekowane z użyciem ozonowania. „Oddział wewnętrzny pracuje nadal, choć w ograniczonej obsadzie kadrowej, włącznie z dyżurami 24 godziny na dobę. Pacjenci mają zapewnioną opiekę” – podano w komunikacie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts