Minister Jaki o wynikach badań teczki Noakowskiego 16 - NA ŻYWO

Udostępnij

W środę, 20 grudnia o 13.00 zapraszamy na transmisję na żywo z konferencji prasowej wiceministra sprawiedliwości i przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej, Patryka Jakiego. Przedstawi on wyniki badań teczki z aktami nieruchomości Noakowskiego 16.

Prawa do części nieruchomości przy Noakowskiego 16 w 2003 roku nabył mąż prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Podczas niedawnej konferencji prasowej Patryk Jaki powiedział, że komisja poszukiwała brakujących dokumentów dotyczących losów kamienicy przy Noakowskiego 16.

Odnaleźliśmy w archiwum w Sądzie Okręgowym w Olsztynie i Mławie akta z postępowania dyscyplinarnego jednego z tych fałszerzy, to znaczy sędziego Jana Wierzbickiego. W tych aktach znaleźliśmy kluczową sprawę – nie dość, że znaleźliśmy wyrok skazujący, którego wszyscy poszukiwali od dziesiątek lat, wyrok skazujący Leona Kalinowskiego. Znaleźliśmy również dowód na to, że Roman Kępski miał pełną świadomość, czyli rodzina Waltzów miała pełną świadomość, że próbuje odzyskać kamienicę w złej wierze 

- powiedział Patryk Jaki. 

Początek transmisji w środę o 13.00.

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Tagi
Wczytuję komentarze...

     

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts