Prapremiera "Armide" w TVP Kultura

  

W niedzielę, 17 grudnia, o godz. 14:55 TVP Kultura zaprasza na polską prapremierę legendarnej opery „Armide” Jean-Baptiste’a Lully’ego. Spektakl został zarejestrowany w listopadzie w Warszawskiej Operze Kameralnej.

Warszawska „Armide” to zrealizowana z imponującym rozmachem międzynarodowa produkcja. Orkiestrę Musica Antiqua Collegium Varsoviense poprowadził australijski dyrygent – Benjamin Bayl, efekty multimedialne i oświetlenie zaprojektował włoski scenograf – Francesco Vitali, a reżyserii i choreografii podjęła się jego rodaczka – Deda Cristina Colonna. Spektakl wzbogacił prowadzony przez Karin Modigh szwedzki balet Nordic Baroque Dancers, znany z realizacji rozmaitych projektów choreograficznych opartych na muzyce XVII i XVIII wieku. W roli czarodziejki Armidy wystąpiła Marcelina Beucher.

„Armide” to ostatnia z szesnastu oper urodzonego i wychowanego we Włoszech francuskiego kompozytora Jean-Baptiste’a Lully’ego (1632-1687). Premiera spektaklu miała miejsce w Paryżu 15 lutego 1686, rok przed śmiercią artysty. Telewizja Polska zarejestrowała ten spektakl operowy podczas IX Festiwalu Oper Barokowych – Barok Francuski w Warszawskiej Operze Kameralnej. 

Przed emisją „Armide” TVP Kultura zaprasza na rozmowę Barbary Schabowskiej, dyrektor TVP Kultura, z Alicją Węgorzewską-Whiskerd, dyrektor Warszawskiej Opery 
Kameralnej. 

Premiera „Armide” – TVP Kultura, 17 grudnia br. (niedziela)
Rozmowa – godz. 14:45 
Spektakl – godz. 14:55 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Chcieli zatrzymać auto. Padły strzały

/ Skitterphoto

  

Podczas ucieczki samochodu zatrzymanego do kontroli w Niemodlinie doszło do oddania dwóch strzałów z policyjnej broni - poinformował Dariusz Świątczak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Do zdarzenia doszło w czwartek w godzinach popołudniowych na ulicy Niemodlina w powiecie opolskim. Podczas kontroli samochodu kierowca podjął próbę ucieczki. W kierunku odjeżdżającego pojazdu oddano dwa strzały z policyjnej broni.

Jak informuje KWP w Opolu, samochód zatrzymał kolejny patrol w oddalonych o kilkanaście kilometrów od Niemodlina, Wydrowicach. Według policji kierowcą samochodu jest mieszkaniec województwa opolskiego. Obecnie trwają czynności policyjne, mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl