Prapremiera "Armide" w TVP Kultura

  

W niedzielę, 17 grudnia, o godz. 14:55 TVP Kultura zaprasza na polską prapremierę legendarnej opery „Armide” Jean-Baptiste’a Lully’ego. Spektakl został zarejestrowany w listopadzie w Warszawskiej Operze Kameralnej.

Warszawska „Armide” to zrealizowana z imponującym rozmachem międzynarodowa produkcja. Orkiestrę Musica Antiqua Collegium Varsoviense poprowadził australijski dyrygent – Benjamin Bayl, efekty multimedialne i oświetlenie zaprojektował włoski scenograf – Francesco Vitali, a reżyserii i choreografii podjęła się jego rodaczka – Deda Cristina Colonna. Spektakl wzbogacił prowadzony przez Karin Modigh szwedzki balet Nordic Baroque Dancers, znany z realizacji rozmaitych projektów choreograficznych opartych na muzyce XVII i XVIII wieku. W roli czarodziejki Armidy wystąpiła Marcelina Beucher.

„Armide” to ostatnia z szesnastu oper urodzonego i wychowanego we Włoszech francuskiego kompozytora Jean-Baptiste’a Lully’ego (1632-1687). Premiera spektaklu miała miejsce w Paryżu 15 lutego 1686, rok przed śmiercią artysty. Telewizja Polska zarejestrowała ten spektakl operowy podczas IX Festiwalu Oper Barokowych – Barok Francuski w Warszawskiej Operze Kameralnej. 

Przed emisją „Armide” TVP Kultura zaprasza na rozmowę Barbary Schabowskiej, dyrektor TVP Kultura, z Alicją Węgorzewską-Whiskerd, dyrektor Warszawskiej Opery 
Kameralnej. 

Premiera „Armide” – TVP Kultura, 17 grudnia br. (niedziela)
Rozmowa – godz. 14:45 
Spektakl – godz. 14:55 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Z ciężarówki wysypał się ładunek. Utrudnienia dla kierowców

/ policja.gov.pl

  

Na poważne utrudnienia trafiają w piątek od rana kierowcy podróżujący odcinkiem drogi krajowej nr 1 między Siewierzem, a Częstochową. W miejscowości Siedlec Mały samochód ciężarowy wypadł ze swojej jezdni i zatrzymał na przeciwnej; na drogę wysypał się ładunek.

Jak poinformowała aspirant sztabowa Barbara Poznańska z policji w Myszkowie, przed godziną 6 jadący w stronę Częstochowy kierowca ciągnika siodłowego z naczepą z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad zestawem. Jego pojazd przebił bariery między jezdniami i zatrzymał się na jezdni w stronę Katowic; na drogę wysypała się część ładunku.

Początkowo kierowcy omijali rozbity pojazd poboczem. Jak przekazała Poznańska, ok. godz. 8 przejazd możliwy były jednym pasem. Pracujący na miejscu policjanci nie byli w stanie oszacować czasu zupełnego udrożnienia trasy. O tej porze na obu jezdniach tworzyły się przed tym miejscem długie korki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl