Ekipa Michnika pewnie ręce załamuje. Ale te cyferki nie kłamią - znowu "Wyborcza" liderem... strat

/ Piotr Galant

  

Od wielu miesięcy scenariusz się powtarza. Po opublikowaniu najnowszych danych o sprzedaży gazet można być niemal pewnym, że "Gazeta Wyborcza" będzie w czołówce tych, co stracili najwięcej. Jeśli nie liderem. Tak jak obecnie.

Sondaże poparcia dla partii politycznych pokazują, że opozycja nie jest w stanie wymyślić niczego sensownego, bo ich wyniki są słabiuteńkie. Podobnie można pomyśleć o redaktorach "Gazety Wyborczej" - tak się starają, takie akcje przeprowadzają, tytuły niemal jak z thrillera, a tu nic nie pomaga. Wyniki sprzedaży ciągle pikują.

I trudno spodziewać się, że będzie lepiej. Kolejna "psychologiczna" bariera już blisko, coraz bliżej...

Ledwie dziesięć dni temu pisaliśmy

 "W ciągu ostatniego roku, jak również w porównaniu do poprzedniego miesiąca, prawie wszystkie dzienniki w Polsce odnotowały w październiku spadki. Jednak najwięcej straciła „Gazeta Wyborcza”. Obecnie średnia sprzedaż ogółem „Wyborczej” wynosi 102 127 egz. Oznacza to spadek o 24,51 proc w porównaniu z danymi sprzed roku (miesiąc październik)".

Z kolei dzisiaj serwis wirtualnemedia.pl podał dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy o sprzedaży w samych kioskach i salonikach prasowych. Chodzi o październik 2017 r.

Na czele jest „Fakt”, później "Super Express" - tabloidy straciły, ale największy ból głowy mają w redakcji przy ul. Czerskiej.

Sprzedaż egzemplarzowa wydań drukowanych "Gazety Wyborczej" wyniosła nieco ponad 67 tys., w ciągu roku zmalała aż o 26,58 proc. To tym bardziej zła wiadomość dla ekipy Adama Michnika, że - jak podaje serwis wirtualnemedia.pl - "udział sprzedaży kioskowej „GW” w sprzedaży ogółem wyniósł 68,11 proc.".

Czyli porażka w najważniejszej rubryczce.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wirtualnemedia.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Najszybszy pociąg w kraju zepsuł się po zderzeniu z krową

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Wilczur/CC BY-SA 2.0

  

Najszybszy pociąg w Indiach, którego inauguracji dokonał w piątek premier kraju Narendra Modi, dzisiaj zepsuł się po zderzeniu z krową w stanie Uttar Pradeś.

Pociąg, zbudowany w ramach programu "Made in India" wracał do Delhi z Varanasi, ale kolizja z krową spowodowała nad ranem przerwę w zasilaniu i uszkodziła układ hamulcowy. Vande Bharat Express dojechał do stolicy z poważnym opóźnieniem, po co najmniej godzinnym postoju niedaleko Agry.

"Pociąg miał problemy techniczne i został zablokowany na trasie do Delhi" - powiedziała agencji AFP rzeczniczka Kolei Indyjskich Smita Vats Sharma. Jak dodała, pociąg dotarł bezpiecznie do stolicy przed pierwszą planowaną na niedzielę podróżą komercyjną.

Premier Modi i rządząca partia BJP w związku z samobójczym zamachem w Kaszmirze, gdzie w czwartek zginęło ponad 40 policjantów, odwołali zaplanowane na piątek wydarzenia polityczne związane z kampanią wyborczą, poza inauguracją pociągu.

Za nieodwołanie tego wydarzenia Modiego skrytykował przywódca opozycyjnej Partii Zwykłego Człowieka (AAP) Alka Lamba. Napisał na swoim profilu na Twitterze: "Gdyby premier miał choć trochę wstydu, inaugurowanie pociągu mogłoby się odbyć kilka dni później lub bez jego udziału". Na co rzecznik BJP Sambit Patra zareagował, stwierdzając, że "rozwój kraju musi postępować z szybkością jeszcze większą".

Problemy na drogach i kolejach z powodu kolizji z bydłem są w Indiach powszechne, zwłaszcza w Uttar Pradeś, gdzie miał miejsce sobotni wypadek na torach.

Najszybszy w kraju pociąg zbudowano w fabryce w Madrasie w ramach programu modernizacji starzejącego się transportu kolejowego, sięgającego jeszcze czasów brytyjskiej kolonizacji. Ekspres może osiągnąć prędkość 180 km na godzinę.

Według Kolei Indyjskich podróż na trasie 850 kilometrów między Delhi a Varanasi, świętym hinduskim miastem nad Gangesem, które przyciąga największą liczbę pielgrzymów w kraju, spadnie z 14 do niecałych 10 godzin.

Z transportu kolejowego korzystają w Indiach około 23 mln pasażerów dziennie

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl