"Pokot" bez szansy na Oscara

/ mat.pras.

  

Film Agnieszki Holland nie powalczy o statuetkę w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Polski kandydat nie znalazł się na liście finalistów, którą ogłosiła Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej.

To już druga z rzędu porażka Polski w wyścigu po Oscary - rok temu "Powidoki" Andrzeja Wajdy nie znalazły się na tzw. shortliście, podobna sytuacja spotkała "Pokot" Holland.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kłopotowski: "Pokot" to strzał oddany w polski katolicyzm i prowincję

Wśród 9 finalistów w kategorii Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego znalazły się produkcje z Chile ("Fantastyczna kobieta"), Izraela ("Foxtrot"), Libanu ("L'insulte"), Niemiec ("W ułamku sekundy"), Rosji ("Niemiłość"), RPA ("Inxeba. Zakazana ścieżka"), Senegalu ("Félicité"),  Szwecji ("The Square" - zwycięzca tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych i festiwalu w Cannes ) oraz Węgier  ("Dusza i ciało").

CZYTAJ WIĘCEJ: ENF: Kolejny laur dla polskiego filmu!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pierwsza przysięga zegrzyńskich żołnierzy w strukturach WOT

Terytorialsi / twitter.com/terytorialsi

  

W sobotę żołnierze służby przygotowawczej z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w podwarszawskim Zegrzu złożą przysięgę; będzie to pierwsza przysięga w CSŁiI od włączenia go w struktury Wojsk Obrony Terytorialnej – poinformował oficer prasowy Centrum kpt. Krzysztof Baran.

Przysięga na sztandar CSŁiI, którą ma złożyć 151 żołnierzy, będzie zwieńczeniem ponad miesięcznego szkolenia podstawowego odbywającego się w obiektach zegrzyńskiego Centrum. Ochotnicy uczyli się posługiwania się bronią, regulaminów, zasad zachowania na polu walki i udzielania pierwszej pomocy.

Służba przygotowawcza to jedna z ochotniczych form służby wojskowej; mogą ją odbywać ochotnicy mający uregulowany stosunek do służby wojskowej (przeniesienie do rezerwy bez odbycia służby wojskowej), a także mężczyźni i kobiety niepodlegający obowiązkowi służby wojskowej (służba zasadnicza została zawieszona w 2010 r.) lub przeszkolenia wojskowego.

Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. bryg. Heliodora Cepy prowadzi kursy i specjalistyczne szkolenia dla żołnierzy, w tym kandydatów na żołnierzy zawodowych, podoficerów i oficerów, oraz dla żołnierzy przygotowujących się do służby w polskich kontyngentach wojskowych. Od października w Zegrzu mieści się także dowództwo WOT.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl