Zastrzelił żandarmów i ukradł broń. Trwa obława na uzbrojonego napastnika

Od wczorajszego wieczoru na terenie Hiszpanii powadzona jest obława na mężczyznę, który zastrzelił w Aragonii trzy osoby, w tym dwóch funkcjonariuszy żandarmerii. Przed ucieczką napastnik zabrał policjantom broń palną.

twitter.com/@pacoipunto

Do zdarzenia doszło przed godziną 20. w miejscowości Albalate del Arzobispo, w pobliżu Saragossy, w północno-wschodniej Hiszpanii.

Według świadków zdarzenia poszukiwany mężczyzna zabił z broni palnej trzy osoby w trakcie strzelaniny. Madrycki dziennik “La Razon” twierdzi, że na skutek intensywnej wymiany ognia poszkodowanych może być więcej. Odnotowuje też, iż w zdarzeniu brało udział kilka innych osób.

Dziennik “El Pais” twierdzi, że ujęcie poszukiwanej osoby może być trudne z uwagi na uzbrojenie napastnika. Przed ucieczką miał on zabrać zabitym policjantom pistolety. Śledczy twierdzą, że zbieg, który uciekł z miejsca zdarzenia zielonym pojazdem typu pick up, może posiadać jeszcze dodatkową broń.

Według jednej z policyjnych wersji zabójca trzech osób może być mieszkańcem regionu. Z informacji policji wynika, że poszukiwany mężczyzna mógł nie działać w pojedynkę.

Zdaniem świadków dwaj funkcjonariusze, którzy zostali zabici podczas strzelaniny, przybyli na miejsce zdarzenia w cywilnym ubraniu. Celem ich wizyty w Albalate de Arzobispo było prowadzone przez żandarmerię śledztwo w sprawie strzelaniny, do jakiej doszło tam 5 grudnia. Policja nie wyklucza, że oba zdarzenia są ze sobą powiązane.

Kondolencje rodzinom zabitych funkcjonariuszy przekazał premier Hiszpanii Mariano Rajoy, a także minister spraw wewnętrznych tego kraju Juan Ignacio Zoido.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#broń #funkcjonariusze #morderstwo #napastnik #obława #strzelanina #Aragonia #Hiszpania

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo