- Mamy w Tomaszowie Mazowieckim poziom mistrzowski, mamy poziom mistrzowski wśród zawodników, a teraz dodatkowo mamy obiekt, który śmiało może konkurować z najlepszymi tego typu obiektami gdziekolwiek

 - mówił prezydent podczas uroczystości otwarcia.

Jak dodał, jest to "wielka satysfakcja i wielka radość".

- To jest nowoczesna Polska, to jest Polska ambitna, Polska rozwijająca się w sposób zrównoważony, czyli taki, że właśnie takie miasta jak Tomaszów Mazowiecki otrzymują tego typu obiekty. Po to, żeby się nimi opiekować, ale także po to, żeby się nimi szczycić, by przyciągać także gości z zagranicy, na treningi, na wielkie wydarzenia sportowe

 - zaznaczył prezydent.

- Tamta ekipa tego nie zrealizowała, ale jest dla mnie wielką satysfakcją, że także w łyżwiarstwie, w zabezpieczeniu jego potrzeb, możemy spokojnie mówić o tym, że zaistniała dobra zmiana

 - dodał Andrzej Duda.

Jak mówił, spełniło się marzenie łyżwiarzy, kibiców, wielu osób w Polsce. Wyraził przekonanie, że na nowo otwartym obiekcie będą w przyszłości rozgrywane Grand Prix, mistrzostwa Polski, Europy, świata. Nasze łyżwiarstwo szybkie, figurowe, hokej na lodzie - jak mówił Andrzej Duda - znajdą w Tomaszowie Mazowieckim centrum, w którym będą mogły się rozwijać.

Prezydent pogratulował młodej łyżwiarce szybkiej z Tomaszowa Mazowieckiego Karolinie Bosiek, która wywalczyła kwalifikacje na 3000 metrów na olimpiadę w Korei.

Zadowolenia nie krył obecny na otwarciu hali szef resortu sportu Witold Bańka. Minister przypomniał, że świat sportu czekał na otwarcie takiego obiektu wiele lat. Jak mówił, inwestycje w sport, w infrastrukturę sportową są niezwykle ważne z punktu widzenia rozwoju polskiego sportu. 

Poseł Marek Matuszewski (PiS) odczytał list od prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, który m.in. zwrócił uwagę, że Arena Lodowa jest największym i najnowocześniejszym tego typu obiektem w kraju. Pogratulował wszystkim osobom, które wniosły swój wkład w jej powstanie, a w szczególności prezydentowi Tomaszowa Mazowieckiego Marcinowi Witko.

Jak podkreślił Kaczyński, wybudowanie Areny nie byłoby możliwe bez wsparcia finansowego, którego udzielił rząd PiS.

- Przywiązywaliśmy i przywiązujemy ogromną wagę do rozwoju zarówno sportu wyczynowego, jak i kultury fizycznej. Doceniamy rolę, jaką te dwie dziedziny naszej aktywności odgrywają nie tylko w życiu społecznym, ale także w stosunkach między narodami

 – napisał. Dodał, że sukcesy w sporcie oraz kibicowanie są w dzisiejszym świecie jednym z najważniejszych sposobów budowania marki i prestiżu swojego kraju.

Prezes PiS zwrócił uwagę, że obiekt został wybudowany w rekordowym tempie. Wierzy on, że w podobnym tempie będzie się rozwijała polska gospodarka, że również szybko będziemy nadrabiać dystans dzielący Polskę od najbardziej zamożnych państw.

Budowę pierwszej w kraju krytej areny m.in. do łyżwiarstwa szybkiego rozpoczęto latem 2016 roku. To pierwszy w Polsce i długo oczekiwany przez zawodników oraz trenerów obiekt, w którym pod dachem mogą trenować i rywalizować łyżwiarze szybcy. To także jedna z najnowocześniejszych i największych w kraju aren sportowych. Inwestycja kosztowała ponad 47,6 mln zł, z czego ponad 19 mln zł stanowi dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Obiekt przystosowany jest do organizowania zawodów łyżwiarstwa szybkiego rangi krajowej i międzynarodowej - mistrzostw Polski, mistrzostw Europy i świata oraz Pucharu Świata, które może oglądać ok. 3,5 tys. kibiców.