WRON-a orła nie pokona

  

To niezwykle symboliczne – tuż przed rocznicą wprowadzenia stanu wojennego, który miał zdławić rewolucję Solidarności, premierem Polski zostaje chłopak z jej podziemnego, antykomunistycznego nurtu. Od lat wiadomo, co trzeba zrobić – dokończyć rewolucję Solidarności, zbudować wolną, sprawiedliwą i wyzbytą obciążeń postkomunistycznych Polskę.

I to realizowanie marzeń Sierpnia od 2015 r. krok po kroku się dzieje. Mateusz Morawiecki w swoim exposé pokazał, że dobrze zdaje sobie sprawę z istoty dokonywanych zmian. To nie tylko reforma sądownictwa, która ma spadek po PRL-u istotnie ograniczyć, ale też sprawy związane z równością obywateli i siłą państwa – dostęp do dobrej służby zdrowia, sprawiedliwy podział owoców sukcesu gospodarczego kraju, wsparcie rodzin. Liberałowie przełykają gorzką pigułkę – ów świetnie wykształcony bankier, który zrezygnował z wielkich pieniędzy i kariery dla pracy dla kraju, mówi językiem Solidarności: że rozwój kraju i sprawy społeczne to jedno, że kwitnąca gospodarka to warunek skutecznej polityki społecznej. W rocznicę wojny polsko-jaruzelskiej, która miała odebrać marzenia, niezwykle miło jest pisać, że WRON-a przegrała tak dalece, jak to dziś widać.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts