Na miejscu trwają czynności. Musimy poczekać na wyniki badań, które mają ustalić m.in. tożsamość tej osoby

- powiedziała rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Iwona Jurkiewicz.

Znalezienie zwłok o nieustalonej tożsamości potwierdził również rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko. 

Prokuratura oczekuje na wyniki badań DNA. Na obecnym etapie nie udziela żadnych informacji w tej sprawie

– powiedział rzecznik.

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował, że zwłoki znaleziono we wtorek w wyniku przeszukiwania przez policjantów zarośniętego krzakami i trudno dostępnego terenu w Krakowie. 

Z informacji uzyskanych ze źródła zbliżonego do sprawy wynika, że mimo braku informacji na temat płci i tożsamości zwłok, rodzina zaginionego została zawiadomiona o odnalezieniu ciała.

Według RMF FM, które także podało tę informację, to druga ofiara grupy porywaczy, których kilkanaście dni temu zatrzymali krakowscy policjanci.

W poniedziałek policja poinformowała o zatrzymaniu dwóch osób, 50-letniego mężczyzny i jego partnerki, podejrzanych o porwanie 10-latka w Krakowie w styczniu tego roku. Małopolski komendant wojewódzki policji nadinsp. Krzysztof Pobuta powiedział dziennikarzom, że policjanci analizują poprzednie tego typu sprawy na terenie Krakowa.

W lipcu 2013 roku krakowska policja poinformowała, że poszukuje zaginionego biznesmena 76-letniego Zbigniewa Przewrockiego. Mężczyznę ostatni raz widziano 22 czerwca wieczorem, kiedy zaparkował samochód na ul. Garncarskiej, ale nie poszedł do mieszkania, tylko odszedł gdzieś pieszo i dotychczas nie powrócił.

Jak podawały krakowskie media, zaginiony biznesmen należał przed laty do najbogatszych Małopolan. Jakiś czas temu wycofał się z interesów. Bliscy zaginionego, mieszkający osobno, zgłosili zaginięcie kilka dni po tym, jak stracili z nim kontakt.