Oblali farbą biuro poselskie PiS. Policja szuka sprawców

/ policja.pl

  

Policja prowadzi działania, które mają ustalić sprawcę lub sprawców oblania farbą wejścia do wspólnego biura poselskiego posłów PiS w Warszawie - poinformował oficer prasowy komendy policji Warszawa-Mokotów nadkom. Robert Szumiata.

Jak podał Szumiata, policja ustaliła, że do zdarzenia doszło prawdopodobnie w nocy z piątku na sobotę między godziną 22.00 a 10.00 rano.

- Kto to zrobił, tego jeszcze nie wiemy. Wiadomo, że elewacja budynku została oblana kolorową farbą. Nie były to żadne napisy. Wiemy, że na miejscu nie ma żadnych kamer, które by swoim zasięgiem obejmowały ten budynek. Policja prowadzi działania, które mają ustalić sprawcę lub sprawców tego działania, jaki był motyw - powiedział Szumiata.

O oblaniu farbą wejścia do wspólnego biura poselskiego posłów Andrzeja Melaka, Jarosława Krajewskiego i Ewy Tomaszewskiej w Warszawie przy ul. Puławskiej 130 poinformowało w poniedziałek Radio Maryja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Koronawirus: Francuski problem z dyscypliną

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

We Francji w ciepły, słoneczny weekend wiele osób ruszyło do lasów, do których nie wolno wchodzić ze względu na pandemię koronawirusa, oraz na zamknięte plaże. Biegacze i inni miłośnicy przechadzek pośród drzew zatrzymać się musieli przed szlabanami ustawionymi na ścieżkach prowadzących do lasów.

W Bretanii kilku nudystom udało się rozebrać na nadmorskim piasku, nieopodal pływali windsurferzy i kitesurferzy. Większość, wykryta przy pomocy dronów, została spisana przez żandarmów i zapłaci spore grzywny.

Nadawane przez radio i telewizję komunikaty powtarzają, że całe wybrzeże francuskie (5853 km, nie licząc terytoriów zamorskich) objęte jest zakazem wstępu. Nie zrozumieli tego liczni amatorzy nadmorskich spacerów i sportów wodnych, szczególnie w bretońskim departamencie Finistere.

Tamtejszy prefekt już w sobotę ogłosił, że wspomagani dronami żandarmi wystawili kilkadziesiąt mandatów sportowcom ślizgającym się po falach przy pomocy żagli lub latawców. Ubolewając nad tym, że nowe wykroczenia wciąż są sygnalizowane, urzędnik na Twitterze starał się przemawiać zarówno do poczucia obywatelskiego, jak i troski obywateli o własną kieszeń.

Nie przemówił do wszystkich, bo w piękny niedzielny dzień na innej plaży jego departamentu stróże porządku przyłapali nagiego 30-latka, który właśnie wchodził do wody. Odmówił żandarmom podania swych danych, doprowadzony więc został na posterunek.

W ten sam weekend, w miejscowości Plouhinec, w tym samym departamencie Finistere, spisano parę 50-letnich nudystów na plaży, na której nie mieli prawa być nawet w ubraniu. Mężczyzna udał się następnie do merostwa. Chciał się tam dowiedzieć, gdzie znajduje się najbliższa plaża dla nudystów.

Niektórzy uprawiają sport, nie łamiąc przepisów, i to w czynie obywatelskim. Mieszkaniec Mauguio w pobliżu Montpellier, 844 razy okrążył swój przydomowy ogródek, co dało, jak wyliczył, 42 195 km, czyli dystans maratonu, który przebiegł w 8 godzin i 34 minuty. A wszystko po to, by okazać solidarność z miejscowymi pracownikami służby zdrowia i zachęcić do udziału w składce na ich pomoc.

Jeszcze w marcu na podobny pomysł wpadł Elisha Nochomovitz z Tuluzy. Nie mając domku, a jedynie mieszkanie w bloku, dystans maratonu przebiegł na swym balkonie. Jak mówi, biegł 6 tys. razy od jednej do drugiej poręczy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts