Będą nowe loty na Księżyc. Trump wznawia program kosmiczny USA

/ WikiImages; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Prezydent USA Donald Trump podpisał „Dyrektywę Polityki Kosmicznej 1”, przewidującą wznowienie amerykańskich lotów załogowych na Księżyc i ewentualne podjęcie takich lotów na Marsa.

- Jesteśmy liderem w kosmonautyce i zamierzamy liderem pozostać, i zamierzamy być tutaj wielokrotnie silniejsi - powiedział Donald Trump w trakcie uroczystości, której uczestnikami byli między innymi weterani misji księżycowych Edwin Aldrin i Harrison Schmitt oraz aktualna astronautka Peggy Whitson, posiadaczka wynoszącego 665 dni kobiecego rekordu długości pobytu w kosmosie.

Według prezydenta USA, przyjęcie dyrektywy to wielki krok w kierunku „ponownego sięgnięcia po dumne przeznaczenie Ameryki w kosmosie”.

- A kosmos ma tak dużo wspólnego z różnymi sferami działalności, w tym także z działalnością wojskową" - zaznaczył Trump.

Ostatnia jak dotąd podróż ludzi na Księżyc - Eugene'a Cernana i Harrisona Schmitta na statku „Apollo 17” - odbyła się w dniach od 7 do 19 grudnia 1972 roku, czyli 45 lat temu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tak chciano ukryć zaniedbania? Szef ochrony gdańskiego finału WOŚP usłyszy trzy zarzuty!

Prok. Grażyna Wawryniuk / screen TVP Info

  

Dzisiaj na polecenie prokuratury zatrzymano Dariusza S., szefa ochrony finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, podczas którego doszło do ataku Stefana W. na prezydenta Pawła Adamowicza. Jak wynika z relacji Grażyny Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, S. miał "podrzucić" policjantom identyfikator "Media", który miał mieć rzekomo przy sobie Stefan W. przy wejściu na scenę.

Dziś rano Prokuratura Krajowa przekazała informację o zatrzymaniu szefa ochrony finału WOŚP w Gdańsku. Jak wyjaśniono, zatrzymany "wprowadził policję w błąd, że Stefan W. posługiwał się plakietką Media".[polecam:https://niezalezna.pl/255355-wprowadzil-policje-w-blad-na-temat-zabojcy-adamowicza-zatrzymano-szefa-ochrony-imprezy-wosp-w-gdansku]

Podczas konferencji prasowej Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, szef ochrony, Dariusz S. usłyszy łącznie trzy zarzuty - dwa zarzuty dotyczące składania fałszywych zeznań i kolejny zarzut podżegania do składania fałszywych zeznań. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. 

- Na podstawie dokonanych ustaleń, bezpośrednio po zdarzeniu i zatrzymaniu Stefana W. doszło do próby utrudnienia dokonania istotnych ustaleń dotyczących identyfikatora z napisem "Media" poprzez przekazanie funkcjonariuszom informacji, że tym właśnie identyfikatorem posłużył się Stefan W. w celu wejścia na scenę. Z dokonanych przez nas ustaleń wynika, że jest to niezgodne z prawdą

- mówiła prokurator Wawryniuk.

Zdaniem prokuratury, Dariusz S. miał nakłaniać jednego z pracowników firmy zabezpieczającej imprezę do składania fałszywych zeznań.

- Jak wynika z ustaleń, działania zostały podjęte w celu ukrycia zaniechania prawidłowych działąń w zakresie zabezpieczenia i ochrony imprezy

- dodała prok. Wawryniuk.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl