„Świąteczna Bimba” to przedświąteczna inicjatywa MPK, którą poznańska spółka realizuje już od kilkunastu lat. Akcja ta co roku cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców i staje się nową, przedświąteczną poznańską tradycją. Bimba w gwarze poznańskiej oznacza właśnie tramwaj.

- W dwie grudniowe niedziele wyruszamy na ulice miasta na pokładzie specjalnego świecącego tramwaju, który jest udekorowany lampkami. Wnętrze pojazdu zmienia się w przytulny świąteczny folwark Gwiazdora, z bombkami i wstążkami. Elfie pomocnice w zimowych czapkach częstują pasażerów cukierkami, a z głośników płyną świąteczne utwory. Nie inaczej będzie tym razem 

– zapewniła Katarzyna Lesińska z poznańskiego MPK.

W „Świąteczną Bimbę” już od kilku sezonów zmienia się tramwaj typu 102Na, nazywany przez tramwajarzy „księżniczką”. Jak podkreśliła Lesińska, wybór ten nie jest przypadkowy, ponieważ każda księżniczka chce przecież lśnić.

- Nie zabraknie też wspólnego kolędowania z Zespołem Tańca Ludowego "Poznań" AWF. Dzięki artystom, co roku przypominamy sobie najpiękniejsze kolędy, ale poznajemy też tradycyjne – już nieco zapomniane – polskie pastorałki – dodała Lesińska.

Świąteczny tramwaj będzie kursował w dwie grudniowe niedziele, 10. i 17. grudnia od południa do godz. 18. Jego trasa będzie przebiegała od pętli na Ogrodach, przez ul. Dąbrowskiego, most Teatralny, ul. Fredry, plac Wielkopolski, rondo Śródkę do ul. Kórnickiej, i przez most św. Rocha, plac Wolności i rondo Kaponiera zawróci na Ogrody.