Odszedł Włodzimierz Strzemiński

  

5 grudnia 2017 r.
 – dzień po pogrzebie żony – 
w wieku 66 lat zmarł

śp.

Włodzimierz Strzemiński


członek Solidarności Walczącej,
 dyrektor Akademii Telewizyjnej.

w latach 1979-1981 współpracownik i kolporter „Biuletynu Dolnośląskiego”,
 współtwórca i wydawca podziemnego pisma  „Nasza Prawda” (1982-1983),
 w latach 80., podczas wielokrotnych wyjazdów zagranicznych utrzymywał w imieniu SW kontakty z emigracją polską i ukraińską, w l. 1983-1984 współzałożyciel przedstawicielstwa SW w Szwajcarii,
 w skrytkach międzynarodowych pociągów systematycznie przekazywał do Niemiec
diapozytywy i mikrofilmy wydawnictw SW.
Jego informacje od przebywającego w RFN b. oficera kontrwywiadu SB Wiesława Jurkiewicza
wykorzystywano w działalności kontrwywiadowczej SW..


Włodku, żegnamy Cię ze smutkiem.

Przyjaciele z SW i Redakcja portalu niezalezna.pl

RIP

Uroczystości żałobne rozpoczną się
12 grudnia o godz. 14 mszą św. w kościele św. Karola Boromeusza
na Starych Powązkach w Warszawie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Koronawirus: We Włoszech opozycja wspiera władze. W Polsce Kidawa-Błońska uderza w rząd

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Teraz współpracujmy, potem przyjdzie czas na dochodzenie, kto zawinił - to apel Silvio Berlusconiego, lidera opozycyjnej formacji Forza Italia. Mimo głębokich podziałów politycznych na Półwyspie Apenińskim tamtejsza opozycja wspiera włoskie władze w walce z koronawirusem. A w Polsce - choć wirusa jeszcze nie ma - Małgorzata Kidawa-Błońska, zamiast deklarować pomoc, już domaga się rozliczeń!

Do 270 wzrosła we Włoszech liczba osób zarażonych koronawirusem - podały dziś media za lokalnymi służbami medycznymi. Pierwsze przypadki zanotowano w Palermo na Sycylii i we Florencji w Toskanii. W ostatnich dniach zmarło siedem osób.

Mimo tak dramatycznej sytuacji - a przede wszystkim mimo niezwyklego ostrego sporu na włoskiej scenie politycznej - tamtejsza opozycja zachowuje się zgodnie z racją stanu.

Silvio Berlusconi - jeden z liderów opozycji - opublikował apel, w którym można przeczytać m.in.:

W obliczu ryzyka rozprzestrzenienia się epidemii koronawirusa uzasadnione obawy obywateli wymagają jasnej odpowiedzi, bez niedoceniania [zjawiska], ale także bez dramatyzowania i instrumentalizacji. Obowiązkiem sił opozycyjnych, takich jak nasza, w tym czasie i w tej konkretnej kwestii, jest [...] solidarna współpraca, polegająca na dostarczaniu pomysłów i wkładaniu wysiłków [w walkę z epidemią]. [...]
Naszym zadaniem będzie oczywiście dalsze monitorowanie prawidłowego stosowania tych i wszelkich innych środków, które mogą okazać się niezbędne dla ochrony zdrowia ludności, a przede wszystkim pracowników służby zdrowia i osób zaangażowanych w zadania związane z nadzorem i ratownictwem. Ochrona zdrowia lekarzy, pielęgniarek i farmaceutów jest niezbędnym warunkiem skutecznego powstrzymania choroby. [...]
Nadejdzie czas, aby przyjrzeć się odpowiedzialności i błędom popełnionym w ostatnich tygodniach: teraz jest czas, aby skupić się na tym, co należy zrobić, w duchu współpracy, którą wielki kraj musi być w stanie podjąć w obliczu sytuacji kryzysowych.

Tyle Berlusconi. Co zrobiła Małgorzata Kidawa-Błońska - kandydatka na prezydenta - w chwili, gdy koronawirusa jeszcze nawet nie ma w Polsce? Zamiast deklarować pomoc czy podsuwać pomysły, polityk PO postanowiła zaatakować polski rząd.

Nic dziwnego, że jeden z internautów odpowiedział:

A pani, jakie działania podjęła? Proszę, niech pani powie? Chętnie posłuchamy, tu wszyscy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts