Nowe Pantery dla Meksyku

/ flickr.com

  

Lotnictwo Marynarki Wojennej Meksyku (Fuerza Aero Naval) odebrało w tym tygodniu ostatnie dwa śmigłowce AS565 MBe Panther od Airbus Helicopters. Uroczystość dostarczenia śmigłowców miała miejsce w zakładach Marignane, należących do francuskiego przedsiębiorstwa.

 

Meksykański rząd zamówił w 2014 r. łącznie dziesięć śmigłowców dla Lotnictwa Marynarki Wojennej (Fuerza Aero Naval). Pierwsze cztery egzemplarze zostały dostarczone w 2016 roku, pozostałe sześć egzemplarzy trafiło do Armada de México w tym roku. Helikoptery trafiły do trzech baz morskich leżących w stanach Veracruz, Sonora oraz Michoacan. Śmigłowce wykorzystywane są już w misjach rozpoznawczych, patrolowych oraz szkoleniowych, operując w Zatoce Meksykańskiej i u wybrzeży Pacyfiku.

Helikoptery mogą być używane również w misjach poszukiwawczo-ratowniczych (SAR), transportowych, ewakuacji medycznej, w operacjach wymierzonych w handlarzy narkotyków – oświadczył admirał Jose Maria Garcia Macedo z Lotnictwa Morskiego Armada de México. AS565 MBe Panther wyposażone są w hak transportowy, wciągnik, optoelektroniczny system wykrywania i śledzenia celów FLIR umożliwiający działanie w nocnych i dziennych misjach oraz cztery nosze do ewakuacji medycznej. Na wyposażeniu znalazła się także nowa przekładnia główna, śmigło sterujące i czteroosiowy autopilot. Dwa silniki Safran Arriel 2N umożliwiają maszynie osiągnięcie prędkości wynoszącej 278 km na godzinę. Z kolei zasięg AS565 MBe Panther wynosi 780 km.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Empik zachowuje się jak cenzor” - mówi J. Hajdasz. Będzie reakcja Centrum Monitoringu Wolności Prasy

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Jest dla mnie niezrozumiałym stanowisko firmy Empik, która odmawia dystrybucji gazety z tego powodu, że redakcja tej gazety uznała za stosowne dołączyć naklejkę promującą określony światopogląd. (…) W tym konkretnym wypadku z całą pewnością jest to naruszenie zasady wolności słowa – mówi portalowi niezalezna.pl dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (CMWP SDP) Jolanta Hajdasz.

W Empiku nie będzie można kupić wydania „Gazety Polskiej” z naklejką? Taką informację podała na Twitterze rzeczniczka Empiku, Monika Marianowicz.

– Nasza akcja była wymierzona w cenzurę i prześladowania ludzi mających inne poglądy niż ideologia LGBT - powiedział portalowi niezalezna.pl Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „GP” w reakcji na decyzję Empiku.

[polecam:https://niezalezna.pl/280931-w-empiku-nie-kupisz-gazety-polskiej-z-naklejka-sakiewicz-odpowiada-mielismy-racje-w-100-procentach]

O komentarz do bulwersującej zachowania szefostwa salonów prasowych, poprosiliśmy Jolantę Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (CMWP SDP).

- Jest dla mnie niezrozumiałym stanowisko firmy Empik, która odmawia dystrybucji gazety z tego powodu, że redakcja tej gazety uznała za stosowne dołączyć naklejkę promującą określony światopogląd. Firma, która zajmuje się dystrybucją prasy nie może ingerować w to, co jest treścią tej gazety. Tymczasem zachowuje się jak cenzor - ocenia treść i w konsekwencji tej oceny odmawia dystrybucji. W tym konkretnym wypadku z cała pewnością jest to naruszenie zasady wolności słowa. I jako dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przyjmuję to z oburzeniem. Czy w takim razie każdy numer przed sprzedażą trzeba wysyłać do akceptacji do dystrybutora, by mieć pewność ze zechce go sprzedawać? Centrum Monitoringu Wolności Prasy na pewno zabierze w tej sprawie głos wydając oświadczenie jutro czyli we wtorek

- powiedziała portalowi Niezalezna.pl Jolanta Hajdasz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl