Śląskie zabytki techniki zimą można zwiedzać taniej

zabrzańska sztolnia / pixabay.com

  

Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego chce przyciągać turystów również zimą, dlatego część jego obiektów można do końca kwietnia 2018 r. odwiedzić taniej, pod warunkiem, że trafi się co najmniej do dwóch z nich. W akcji uczestniczą kopalnie w Zabrzu i Tarnowskich Górach, zabrzańska sztolnia, stary młyn w Żarkach oraz browary w Tychach i Żywcu.

Szlak Zabytków Techniki to flagowy produkt turystyczny woj. śląskiego. Łączy 42 najważniejsze i najciekawsze obiekty przemysłowe w województwie, związane z tradycją górniczą, hutniczą, energetyką, kolejnictwem, łącznością, produkcją wody i przemysłem spożywczym.

W ub. roku wszystkie obiekty Szlaku odwiedziło ponad 760 tys. turystów. Najwięcej gości przyciągają Gwiazdy Techniki – obiekty z najobszerniejszą infrastrukturą turystyczną i bogatą ofertą. To zabytkowa kopalnia węgla kamiennego Guido w Zabrzu, Muzeum Tyskich Browarów Książęcych, Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach i Muzeum Browaru Żywiec.

Aby dodatkowo zachęcić turystów do zimowej aktywności, od dwóch lat przygotowały one wspólną ofertę, program rabatowy. Do obecnej edycji programu, trwającej od początku grudnia do końca kwietnia 2018 r., dołączyły stosunkowo nowe obiekty szlaku: Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu oraz Muzeum Starych Rzemiosł – Stary Młyn w Żarkach.

- Kto odwiedzi jeden z obiektów objętych programem rabatowym, ten może otrzymać 20 proc. zniżki przy zakupie biletu w kolejnym z nich. To znakomita okazja, aby odkryć wyjątkowe dziedzictwo będące powodem naszej dumy – wskazał, cytowany w informacji samorządu woj. śląskiego, który koordynuje działalność szlaku, członek zarządu tego regionu Henryk Mercik.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wałęsa grozi „Gazecie Polskiej Codziennie”. „Jak odzyskamy wolne sądy…”

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W weekendowym wydaniu dziennika „Gazeta Polska Codziennie” ukazał się artykuł pt. „Miller: Wałęsę przywieziono do stoczni”, który jawnie nie był po myśli głównego bohatera publikacji. „Jak odzyskamy wolne sądy wystąpię o maksymalne odszkodowanie, ale personalnie od Tych, nie od Polski” – grozi w jednym z mediów społecznościowych były prezydent Polski.

W piątek portal Tvp.info opublikował nagranie rozmowy między nieżyjącym już Janem Kulczykiem a byłym premierem Leszkiem Millerem, z której jednoznacznie wynika, że Lech Wałęsa został przywieziony na strajk do Stoczni Gdańskiej, a nie skakał przez mur – jak przekonywał przez lata. Ponadto panowie mówili, że film Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei” powstał po to, żeby... wzmocnić pozycję Lecha Wałęsy i uwiarygodnić go w atakach na Jarosława Kaczyńskiego.

[polecam:https://niezalezna.pl/311974-miller-zdradzil-wielka-tajemnice-walesy-wyciekly-nagrania-rozmow-bylego-premiera-z-kulczykiem]

W reakcji na ujawnione nagrania najpierw odezwał się Miller. „Przepraszam Prezydenta Lecha Wałęsę, że w rozmowie z Janem Kulczykiem powtórzyłem fałszywe pogłoski o dowiezieniu go do stoczni” - napisał na Twitterze.

[polecam:https://niezalezna.pl/312060-motorowka-do-stoczni-gdanskiej-walesa-wciaz-milczy-ale-odezwal-sie-miller-przepraszam]

Następnie sprawę skomentował sam Wałęsa i opublikował „dowody”.

[polecam:https://niezalezna.pl/312079-walesa-nie-wytrzymal-w-odpowiedzi-na-ujawnione-nagranie-opublikowal-dowody]

W piątek o komentarz do całej sytuacji „Gazeta Polska Codziennie” poprosiła żywą legendę Solidarności Krzysztofa Wyszkowskiego.

– O tym, że Wałęsę do stoczni wprowadzał agent Służby Bezpieczeństwa, wiedziałem od dawna. Wielokrotnie również o tym pisałem i mówiłem w różnych mediach. Natomiast tutaj należy zwrócić uwagę na fakt, że komunista Miller, wybitny postesbecki biznesmen Jan Kulczyk i przedstawiciel najwyższych kręgów intelektualnych w środowisku artystycznym Andrzej Wajda razem pracowali jako przemysł dezinformacji w celu oszukiwania Polaków

– mówi „Codziennej” Krzysztof Wyszkowski.

[polecam:https://niezalezna.pl/312002-co-anna-walentynowicz-mowila-o-walesie-pojawia-sie-watek-motorowki-wideo]

Dziś ws. publikacji dziennika ponownie głos zabrał sam zainteresowany.

„No zobaczcie co za perfidia, jak odzyskamy wolne sądy wystąpię o maksymalne odszkodowanie, ale personalnie od Tych, nie od Polski. Teraz widzicie kto produkował i ogłaszał wszystkie plugastwa o mnie do teczek Kiszczaka włącznie”

- zagroził na jednym z portali społecznościowych Lech Wałęsa.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts