Beata Szydło nie zostawiła suchej nitki na wniosku PO o odwołanie rządu

/ TV Trwam/printscreen

  

To stek bzdur, kłamstw i pomówień. To wniosek żałosny - stwierdziła premier Beata Szydło pytana o wniosek Platformy Obywatelskiej dotyczący wotum nieufności dla rządu Prawa i Sprawiedliwości. Jutro sprawą tą ma się zajmować Sejm RP.

Premier udzieliła wywiadu Telewizji Trwam w programie "Rozmowy niedokończone".

Za wnioskiem PO zamierzają jutro głosować PSL i N; klub Kukiz'15 nie ma jeszcze stanowiska. Czwartkowe obrady będą się toczyć w cieniu rozmów PiS o rekonstrukcji gabinetu i możliwej zmianie premiera.

Kandydatem Platformy na nowego szefa rządu jest lider partii Grzegorz Schetyna. On również ma uzasadniać w Sejmie wniosek o wotum nieufności. Czwartkowa debata zaplanowana jest na godz. 9 i ma objąć m.in. 5-minutowe oświadczenia przedstawicieli klubów. Z harmonogramu posiedzenia wynika, że z debatę zakończy głosowanie nad wnioskiem o godz. 11. To już drugie podejście PO do odwołania rządu Szydło - poprzedni wniosek w tej sprawie Sejm odrzucił 7 kwietnia.

Czytaj też: Premier Szydło miażdży opozycję: To definitywny koniec państwa teoretycznego, tolerowania bezkarności złodziei

Szef klubu PO Sławomir Neumann przypomniał w rozmowie z PAP, że wniosek o konstruktywne wotum nieufności ma związek z wydarzeniami z 11 listopada, w tym z Marszem Niepodległości w Warszawie. Kontrowersje wzbudziły wówczas prezentowane tam hasła i transparenty, przez wielu polityków, publicystów i zagranicznych obserwatorów uznane za rasistowskie.

Do sprawy tej odniosła się dziś w TV Trwam Beata Szydło.

Polski rząd potępia przejawy antysemityzmu i faszyzmu. Mówimy o tym  bardzo wyraźnie

- podkreśliła premier.

Wszystko to, co godzi w normalne funkcjonowanie państwa, jest przez nas odrzucane

- powiedziała szefowa rządu.

Oceniła, że zarzut PO jest kłamstwem i manipulacją, która ma uderzyć w rząd. Jej zdaniem we wniosku PO nie ma żadnych konstruktywnych propozycji dla Polski.

Straszenie dzisiaj Polaków, że ktoś chce wyprowadzić Polaków i Polskę z Unii, jest kłamstwem

- dodała. Mówiła, że nie było to nigdy intencją rządu PiS i będzie on bronić przed każdym, kto chciałby taką rzecz uczynić.

Absurdalnie w kontekście złożonego przez PO wniosku o wotum nieufności zabrzmiała wypowiedź Neumanna.

Wiemy, że nie jesteśmy w stanie przegłosować tego wniosku, ale to jest moment, kiedy opozycja może powiedzieć twardo, pokazać swoją ocenę tego rządu. Po to jutro będzie ta debata

- podkreślił szef klubu PO.

"Murem" za rządem Beaty Szydło stanie jutro Zjednoczona Prawica (PiS, Solidarna Polska oraz Porozumienie). Patryk Jaki ocenił, że obecny rząd i jego szefowa mają duże osiągnięcia. "Mamy najniższe bezrobocie w historii, mamy świetne wskaźniki gospodarcze, bezpieczeństwo Polaków rośnie - pokazują to wszystkie badania" - przekonywał wiceszef MS. Jego zdaniem inicjatywa Platformy jest wyrazem jej obaw.

Platforma każdego miesiąca - moim zdaniem - się przekonuje jak dużo lepiej działa państwo za naszych czasów w stosunku do nich, dlatego się boi i składa taki wnioski

- powiedział Jaki.

Zgodnie z konstytucją Sejm wyraża Radzie Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów (co najmniej 231). Klub PiS liczy obecnie 235 posłów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Trwam, niezalezna.pl, PAP,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koncert Pawła Piekarczyka

/ niezalezna.pl

  

Zapraszamy na koncert Pawła Piekarczyka - barda środowisk patriotycznych. Koncert odbędzie się już dzisiaj (niedziela, 19 maja) w kościele św. Cyryla i Metodego - 215 Hill St, Boonton NJ, 07005. Wstęp wolny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl